Wszystkie artykuły
Joanna Jurek, szczupła kobieta ubrana w czarną sukienkę.
Od nanocząstek do postbiotyków
Jako nastolatka pracowała z sukcesami nad wykorzystaniem nanotechnologii w optymalizacji leczenia raka. Dziś chce pomagać Polakom w dostosowywaniu nawyków żywieniowych do poprawy zdrowia i zwiększenia witalności na co dzień.
WIĘCEJ..
Zdjęcia Wanessy Bąkowskiej,Filipa Waleckiego, Pauli Rakowskiej i Dominiki Kasickiej.
Światowy Dzień Zespołu Downa. Poznaj naszych Ludzi bez Barier!
21 marca to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. To również Światowy Dzień Zespołu Downa. Z okazji tego święta oddaliśmy głos czterem wyjątkowym laureatom konkursu Człowiek bez barier
WIĘCEJ..
Wsparcie medycyny
Tegoroczne największe targi technologii CES były przełomowe pod kątem technologii z zakresu zdrowia. Od domowych testów hormonalnych, przez maty oceniające jakość snu i treningu, aż po lustereczko, które powie przecie, w jakim stanie zdrowia jesteś.
WIĘCEJ..
Scientia i umiejętność
W późnej podstawówce i w liceum chciałem być biochemikiem. Dopiero miesiąc przed maturą zdecydowałem się iść na historię, ale stare zainteresowania nigdy mnie nie opuściły.
WIĘCEJ..
Uśmiechnięta kobieta siedzi przy stole obok chłopca z zespołem Downa i go obejmuje.
Woda odpłynęła, trauma została
Powódź w kilka godzin zmieniła ich życie, które potem trzeba było odbudowywać przez wiele miesięcy. Wśród powodzian były też osoby z niepełnosprawnością i ich rodziny. Im szczególnie potrzebne było wytchnienie.
WIĘCEJ..
Scientia i umiejętność
W późnej podstawówce i w liceum chciałem być biochemikiem. Dopiero miesiąc przed maturą zdecydowałem się iść na historię, ale stare zainteresowania nigdy mnie nie opuściły. Dlatego mam na półkach dwie akademickie cegły: Biologiczne podstawy psychologii Kalata (749 stron) i Zrozumieć emocje Keltnera, Oatleya i Jenkins (611 stron). Oczywiście nie czytam ich „longiem”, raczej zaglądam w różne miejsca dzięki indeksom i tytułom rozdziałów.
WIĘCEJ..
MATERIAŁ PARTNERSKI
Grafika informująca o nowych warunkach wsparcia podmiotów ekonomii społecznej. Jest na niej informacja o pożyczkach dla podmiotów ekonomii społecznej finansowej z Funduszy Europejskiej. Pożyczki są realizowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Na grafice jest zdjęcie dwóch kobiet pracujących w ogrodzie. Jedna jest z nich jest młoda i ma ciemnorude włosy. Druga ma krótko przystrzyżone włosy i jest od niej wyraźnie starsza.
Mozaika tożsamości: kobiecość i niepełnosprawność
W tę sobotę (08.03) obchodzony jest Dzień Kobiet. Tego dnia można, rzecz jasna, wręczyć bliskim osobom kwiaty, czekoladki, zaprosić do kina. Warto jednak, po sprezentowaniu tulipana albo różyczki, wykorzystać ten dzień również na chwilę zastanowienia. Tak by pamiętać o prawach kobiet przez cały rok, a nie tylko w wyznaczony dzień marca.
WIĘCEJ..
Na grafice jest symboliczny rysunek przedstawiający sylwetkę kobiety o wielu rękach, w których trzyma różne przedmioty. Nad głową ma napis "12 lutego - Dzień opiekuna. Na wysokości jej talii jest pomarańczowy pasek, na którym jest napis #pókiMyżyjemy.  Kampania trwa w dniach 12.02-28.02 2025
Unieważnieni
Inicjatywa Nasz Rzecznik przygotowała kampanię społeczną #pókiMYżyjemy, której celem było zwrócenie uwagi na sytuację opiekunów rodzinnych osób z niepełnosprawnościami w naszym kraju.
WIĘCEJ..
Mark Pearson, mężczyzna w średnim wieku prowadzi wykład podczas konferencji.
Jak zadbać o osoby starsze i ich opiekunów?
Jak sprostać wyzwaniom związanym ze starzeniem się społeczeństwa? Jak inne kraje wspierają osoby starsze i ich opiekunów? O tym, jak rozwijać opiekę długoterminową mówi w wywiadzie Mark Pearson, zastępca dyrektora Dyrektoriatu OECD ds. Zatrudnienia, Pracy i Spraw Społecznych.
WIĘCEJ..
Na tle parku, pośród zieleni w centrum zdjęcia jest Anna Nowak z niepełnosprawną córką Agnieszką, na wózku.
Z życia opiekunki
Wygodne buty, mokre od śliny ubrania, niekończący się cykl prania, otwarte drzwi i bezsenność. Do tego dużo poczucia humoru i nieustępliwa walka, aby własne JA nie zgubiło się w codziennym My. Tak wygląda nieoczywista rzeczywistość opiekunki Anny J. Nowak.
WIĘCEJ..
Na grafice jest symboliczny rysunek przedstawiający sylwetkę kobiety o wielu rękach, w których trzyma różne przedmioty. Nad głową ma napis "12 lutego - Dzień opiekuna. Na wysokości jej talii jest pomarańczowy pasek, na którym jest napis #pókiMyżyjemy.  Kampania trwa w dniach 12.02-28.02 2025
Opiekunowie oczekują godności, nie pomników
- Jestem codziennie bita przez syna, jeżeli obiad nie pasuje to się dowiem poprzez zrzucenie talerza na ziemię. Osoby niepełnosprawne nie zawsze są miłe i uśmiechnięte, to nie zawsze są wieczne, urocze dzieci. Moje życie też jest ważne, ja również mam je tylko jedno– opowiada jedna z uczestniczek kampanii #PókiMyŻyjemy.
WIĘCEJ..
Zdjęcie portretowe Zuzanny Rudzńskiej-Bluszcz, kobiety o kasztanowych włosach ubranej w białą bluzkę i beżową marynarkę.
Wiceministra sprawiedliwości: jesteśmy uważni na obawy opiekunów
„Po wejściu w życie naszej ustawy to rodzina, ci, którzy teraz są opiekunami osoby ubezwłasnowolnionej, staną się tymczasowymi kuratorami reprezentującymi. Nikt nie chce odsuwać rodziny, najbliższych osób, od tych, którym udzielane jest wsparcie” – zapewnia wiceministra sprawiedliwości Zuzanna Rudzińska-Bluszcz.
WIĘCEJ..