Informacje
2. Zjazd kobiet z niepełnosprawnością i ich sojuszniczek i sojuszników.
8 marca 2024 roku, w Międzynarodowy Dzień Kobiet, odbywa się 2. Zjazd kobiet z niepełnosprawnością i ich sojuszników i sojuszniczek.
WIĘCEJ..
Dwoje uczestników protestów. Dziewczyna trzyma transparent z napisem
Projekt ustawy o asystencji osobistej został skierowany do Sejmu
Prezydent Andrzej Duda zadecydował o przekazaniu projektu ustawy o asystencji osobistej do prac parlamentarnych. Jak w zaproponowanym przez Kancelarię Prezydenta kształcie mają wyglądać usługi asystenckie?
WIĘCEJ..
Równe prawa dla kobiet i dziewczynek z niepełnosprawnością. Manifest European Disability Forum
Udział w życiu politycznym i przywództwie, przeciwdziałanie przemocy i przymusowej sterylizacji a także widoczność i wzmocnienie pozycji. To idee opublikowanego przez European Disability Forum (EDF) manifestu dotyczącego praw kobiet i dziewczynek z niepełnosprawnością.
WIĘCEJ..
Poznań: Charytatywny projekt wspierający młodzież "Game Changer"
Celem projektu Game Changer jest stworzenie miejsca, w którym młodzi ludzie w wieku 14-18 lat mogą spędzić czas w angażujący i ciekawy sposób. Poznać wartościowych ludzi, nawiązać nowe relacje i zdobyć przydatne kompetencje. Wszystkie spotkania będą się składały z dwóch elementów: pracy mentalnej oraz treningu sportowego. Udział w spotkaniach w ramach projektu Game Changer nigdy nie będzie płatny. Biletem wstępu zawsze będzie za to... dobry uczynek!
WIĘCEJ..
Głosowanie na Warszawiaki 2023
Do 29 lutego trwa głosowanie na Warszawiaki 2023. Mieszkańcy stolicy mogą wybrać swoją ulubioną kawiarnię, restaurację, sport, kulturę, rozrywkę, dzielnicę, inicjatywę, zdjęcie, wydarzenie, warszawę w sieci oraz Warszawiaka Roku. Każdy, kto zagłosuje w plebiscycie ma szanse wygrać atrakcyjne nagrody.
WIĘCEJ..
Skorzystaj z listy jednostek świadczących bezpłatne poradnictwo w Gdańsku
WIĘCEJ..
MATERIAŁ PARTNERSKI
Grafika informująca o nowych warunkach wsparcia podmiotów ekonomii społecznej. Jest na niej informacja o pożyczkach dla podmiotów ekonomii społecznej finansowej z Funduszy Europejskiej. Pożyczki są realizowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Na grafice jest zdjęcie dwóch kobiet pracujących w ogrodzie. Jedna jest z nich jest młoda i ma ciemnorude włosy. Druga ma krótko przystrzyżone włosy i jest od niej wyraźnie starsza.
Bal walentynkowy dla osób z niepełnosprawnościami
,,Wiele radości mimo niepełnosprawności” to hasło balu walentynkowego, który odbył się w Powiecie Polkowickim. Wzięło w nim udział160 osób. To niezwykłe wydarzenie zostało zrealizowane z inicjatywy Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Dzięki współpracy wielu organizacji i instytucji z całego regionu można było sprostać marzeniom i pragnieniom wielu osób zagrożonych wykluczeniem.
WIĘCEJ..
Z prawej strony grafiki jest rysunek kobiety siedzącej po turecu, nad której głową są bazgroły symbolizujace trudne myśli. Kobieta trzyma sie za głowę i ma smutny wyraz twarzy. Obok jest napis 12 lutego. Ogólnopolski dzien opiekuna. Po lewej logo inicjatywy Nasz Rzecznik i nazwa kampanii z hashtagiem #pókimyżyjemy. Pod spodem są loga organizacji biorących udział w kampanii. Stowarzyszenie Mudita, ruch społeczny Godność i Wsparcie Drogą i Nadzieją, Fundacja Jesteśmy Ważni, Fundacja Autism Team, Stowarzyszenie „Żurawinka”, Fundacja NieOdkładalni, Fundacja KTOŚ, Fundacja Sawanci, Autyzm po ludzku, Fundacja Furia, Fundacja Wymiany Kulturowej toTU toTAM, Fundacja „Po Mojemu”, Fundacja Dla Gigantów, Fundacja Diabeciaki, Fundacja Hospicyjna, Fundacja Dom Tam Gdzie Ty
„Póki my żyjemy” Kampania z okazji Ogólnopolskiego Dnia Opiekuna
- kampania społeczna Inicjatywy „Nasz Rzecznik” oraz współtworzących ją organizacji społecznych z okazji Ogólnopolskiego Dnia Opiekuna, który jest obchodzony 12 lutego 2024 r.
WIĘCEJ..
Posiedzenie Komisji Polityki Senioralnej - podsumowanie
Pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych, sekretarz stanu w MRPiPS Łukasz Krasoń wziął udział w posiedzeniu Komisji Polityki Senioralnej, która obradowała w środę w Sejmie.
WIĘCEJ..
logo PFRON
Samodzielność, aktywność, mobilność
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizuje programy mieszkaniowe z pakietu „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” (S-A-M). Są to: „Mieszkanie dla absolwenta” oraz „Dostępne mieszkanie”.
WIĘCEJ..
Kręcone schody na korytarzu w Senacie
Dostępność biur poselskich i senatorskich? Odpowiedź Adama Niemczewskiego, szefa Kancelarii Senatu RP na pytanie RPO
Obywatele ze szczególnymi potrzebami potrzebują dostępnej architektonicznie, informacyjno-komunikacyjnie oraz cyfrowo przestrzeni biur poselskich i senatorskich, gdzie mogą spotykać się ze swoimi reprezentantami. Dostosowanie wielu budynków, gdzie są takie biura, wymagałoby kosztownych inwestycji, a nawet gruntownej przebudowy.
WIĘCEJ..
Zdjęcie z konferencji, przedstawiające panelistów podczas dyskusji
III Kongres ESG: wyzwaniem jest dostrzeżenie osób z niepełnosprawnością intelektualną
Same pieniądze nie rozwiążą wykluczania osób z niepełnosprawnościami, potrzebny jest cały system usług nie tylko biznes musi wierzyć, że warto zatrudniać takich pracowników istotnym wyzwaniem jest dostrzeganie osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi i ich niesztampowego myślenia także w obszarze rynku pracy – to tylko nieliczne wnioski z debaty „Wykluczeni – jak zlikwidować nierówności?”, która odbyła się w ramach III Kongresu ESG w Warszawie.
WIĘCEJ..