Informacje
2024-02-26

Głosowanie na Warszawiaki 2023

Do 29 lutego trwa głosowanie na Warszawiaki 2023. Mieszkańcy stolicy mogą wybrać swoją ulubioną kawiarnię, restaurację, sport, kulturę, rozrywkę, dzielnicę, inicjatywę, zdjęcie, wydarzenie, warszawę w sieci oraz Warszawiaka Roku. Każdy, kto zagłosuje w plebiscycie ma szanse wygrać atrakcyjne nagrody.

W 8. edycji plebiscytu ogłoszono łącznie 118 finalistów – 18 dzielnic Warszawy oraz po 10 kandydatów w pozostałych kategoriach.

Głosować można sms-owo do 29 lutego, do godz. 23:59:59.

Na głosujących czekają nagrody w postaci 15 podwójnych weekendowych pobytów w Hotelach Gołębiewski. Z listą wszystkich nominowanych można zapoznać się na stronie https://warszawiaki.pl/.

Warszawiak Roku

O tytuł Warszawiaka Roku walczą:

  • Marcin "BORKOŚ" Borkowski,
  • Radosław Gajda,
  • śp. Marek Gaszyński,
  • Sylwia Gregorczyk-Abram,
  • Jan Jastrzębski (Kataryniarz Jan),
  • Wojciech Kępczyński,
  • Dominika Lasota,
  • Katarzyna Nicewicz,
  • Izabela Sopalska-Rybak - prezeska Fundacji Kulawa Warszawa,
  • Iga Świątek

Wydarzenia Roku

10 finałowych wydarzeń roku to m.in. rekordowa mobilizacja w wyborach parlamentarnych, Oddanie Cytadeli Warszawiakom, Dawid Podsiadło 360* na PGE Narodowym, Sejmflix - wspólne oglądanie obrad w Kinotece, Wianki nad Wisłą, Świąteczna iluminacja oraz Zwycięstwo Warszawy w European Best Destination 2023.

Ogłoszenie wyników

Laureaci ogłoszeni zostaną podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się 11 marca w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”. To właśnie Dzielnica Ursynów jest Partnerem Głównym tegorocznego wydarzenia.

Na zwycięzców we wszystkich 11 kategoriach czekają wyjątkowe nagrody zaprojektowane przez artystę-grafika Andrzeja Pągowskiego. Szczegóły oraz cały przebieg plebiscytu można śledzić na https://warszawiaki.pl/ oraz w mediach społecznościowych Warszawiaków: Facebook, Instagram, YouTube i TikTok.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Zdjęcie z protestu. Transparent z napisem: Polski Język Migowym językiem urzędowym
Protest Głuchych w Warszawie: za 215 zł nie da się żyć
W piątek (04.04.) ulicami Warszawy przeszedł Protest Głuchych. Zebrali się na nim Głusi z całej Polski i wspólnie bili w bębny, krzyczeli, dęli w gwizdki, a nawet uderzali łyżkami w garnki. „Nie damy się uciszyć” – migali.  Ostatni tego typu protest odbył się w Polsce w 2013 roku, czyli aż 12 lat temu.
WIĘCEJ..
Na zdjęciu widoczne są dwie ręce. Wyglada to tak, jak gdyby ktoś pomagał drugiej osobie wstać, podając jej dłoń.
Chcesz poprzeć powstanie ustawy o mieszkalnictwie wspomaganym? Weź udział w ankiecie
Co będzie z moim dzieckiem, gdy umrę – to pytanie od lat zadają sobie opiekunowie osób z niepełnosprawnością.  rozwiązaniem dla tej grupy może być systemowe mieszkalnictwo wspomagane.  Jeśli chcesz wesprzeć działania na rzecz wprowadzenia tego rozwiązania, możesz wziąć udział w ankiecie.
WIĘCEJ..
Widok z góry na budynek Eko Farmy.
Powstaną nowe mieszkania treningowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Pod Siedlcami powstanie Eko Farma
WIĘCEJ..
Nasi Partnerzy