Informacje
Para seniorów, objęta w romantycznym tańcu
Warszawski Tydzień Międzypokoleniowy
Sąsiedzka wymiana roślin, meeting planszówkowy, spotkanie rękodzielników, warsztaty genealogiczne i bajkopisarskie, śniadanie międzypokoleniowe, speed friending – to tylko część z ponad stu dwudziestu wydarzeń w ramach tegorocznego Warszawskiego Tygodnia Międzypokoleniowego. Festiwal wpisuje się w obchody Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej przypadającego na 29 kwietnia.
WIĘCEJ..
PFRON: Wypożyczalnia technologii wspomagających dla osób z niepełnosprawnością
PFRON przygotował nowy program pn. "wypożyczalnia technologii wspomagających dla osób z niepełnosprawnością". Osoby z niepełnosprawnością mogą wypożyczyć m.in. urządzenia takie jak aparaty słuchowe, pojazdy np. wózki elektryczne i skutery, programy komputerowe dla osób które mają problemy z mówieniem.
WIĘCEJ..
Minister ds. polityki senioralnej: młodzież będzie uczyła osoby starsze korzystania z internetu
Młodzież będzie uczyła osoby starsze korzystania ze smartfonów i internetu. Rozpoczęliśmy prace nad nowym programem przeciw wykluczeniu cyfrowemu seniorów – powiedziała w poniedziałek w Ostrowie Wlkp. minister ds. polityki senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz. Bon senioralny wejdzie w życie w 2026 r.
WIĘCEJ..
Badanie potrzeb Osób niepełnosprawnych w Polsce
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizuje ogólnopolski projekt badawczy pn. „Badanie potrzeb Osób niepełnosprawnych w Polsce”.
WIĘCEJ..
Policzono osoby w kryzysie bezdomności w Gdańsku
Do 1051 osób w bezdomności w Gdańsku udało się dotrzeć, podczas badania przeprowadzonego przez m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Policję, Straż Miejską, Straż Graniczną i przedstawicieli organizacji pozarządowych. W tej liczbie 204 osoby to obywatele Ukrainy, przebywający w ośrodkach zbiorowego zakwaterowania. Badanie odbyło się 28 i 29 lutego 2024 r. oraz podczas akcji nocnej.
WIĘCEJ..
Na białym tle jest napis "Autyzm. Zacznijmy się liczyć w Polsce". Słowa "liczyć się" są czerwone, a reszta jest żółta. obok jest logo Porozumienia Autyzm-Polska: Rysunke niebieskiego ptaka na tle niebieskiego koła.
Ile jest w Polsce osób z autyzmem, czego potrzebują?
Ile jest w Polsce osób z autyzmem? Jakie są ich potrzeby? W odpowiedzi na te pytania pomogą wyniki ankiety, którą w kwietniu, Miesiącu Wiedzy o Autyzmie, przeprowadza Porozumienie Autyzm-Polska. Pozyskane w ten sposób dane mają posłużyć m.in. do starań o wprowadzenie rozwiązań systemowych dla osób w spektrum autyzmu.
WIĘCEJ..
MATERIAŁ PARTNERSKI
Grafika informująca o nowych warunkach wsparcia podmiotów ekonomii społecznej. Jest na niej informacja o pożyczkach dla podmiotów ekonomii społecznej finansowej z Funduszy Europejskiej. Pożyczki są realizowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Na grafice jest zdjęcie dwóch kobiet pracujących w ogrodzie. Jedna jest z nich jest młoda i ma ciemnorude włosy. Druga ma krótko przystrzyżone włosy i jest od niej wyraźnie starsza.
niebieskie puzzle na ich tle rysunek głowy z dwoma puzzlami wypadającymi z jej środka
Kwiecień miesiącem Akceptacji Autyzmu
2 kwietnia według ONZ to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Po 16 latach od jego wprowadzenia Fundacja JiM przyłącza się do postulatu autystycznej społeczności na całym świecie, aby nie był to dzień „świadomości”, lecz „akceptacji", a kwiecień stał się Miesiącem Akceptacji Autyzmu.
WIĘCEJ..
Kobieta po amputacji lewej nogi stoi na tle ceglanej ściany z szerokim uśmiechem
Pomarańczowy kwiecień po raz pierwszy w Polsce! Przed nami Miesiąc Świadomości Amputacji
Pomimo rosnącej liczby wykonywanych amputacji w Polsce, nadal za mało rozmawia się na temat wyzwań, z jakimi mierzą się osoby po utracie kończyn. Miesiąc Świadomości Amputacji to inicjatywa, która ma to zmieniać – oswajać z tematem, uświadamiać, edukować, ale również integrować i aktywizować. Przed nami pierwsza edycja Pomarańczowego Kwietnia.
WIĘCEJ..
koperty leżące jedna na drugiej
Sprawdź, gdzie możesz głosować
Już w najbliższą niedzielę, 7 kwietnia, odbędą się wybory samorządowe. Ważne, żeby sprawdzić czy jesteśmy w spisie wyborców, a także gdzie możemy oddać głos. Prezydent Warszawy podjął decyzję, że głosujący w stolicy będą mogli skorzystać tego dnia z bezpłatnego transportu publicznego.
WIĘCEJ..
Tekst życzeń od Prezes Integracji Ewy Pawlowskiej oraz Zespołu: „O tej to nocy napisano: a noc jako dzień zajaśnieje, oraz: noc będzie mi światłem i radością”.  (Orędzie Wielkanocne, Exsultet)  Kochanym Przyjaciołom, Współpracownikom i Partnerom Integracji  z okazji Świąt Wielkiej Nocy przekazujemy najserdeczniejsze życzenia radosnego, zdrowego, rodzinnego świętowania. Szukajcie wiosennego, pełnego czułości przebudzenia, które wzmocnione miłością, uważnością i otwartością na drugiego człowieka uczyni świat lepszym i bardziej przyjaznym dla wszystkich.  Alleluja!  Ewa Pawłowska  wraz z Zespołem Integracji. Na dole są trzy pisanki ze szlaczkami symbolizującymi różne elementy przestrzeni miejskiej i logo Integracji)
Życzenia Wielkanocne 2024!
„O tej to nocy napisano: a noc jako dzień zajaśnieje, oraz: noc będzie mi światłem i radością”. (Orędzie Wielkanocne, Exsultet)
WIĘCEJ..
Kampania Społeczna "Własne potrzeby, Wspólne prawa"
„Własne potrzeby, wspólne prawa” - to hasło tegorocznej kampanii społecznej w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 2 kwietnia, zainicjowanej przez młodzież samorzecz-niczą wspólnie z koalicją organizacji pozarządowych i inicjatyw obywatelskich. Kampania została objęta honorowym patronatem Rzeczniczki Praw Dziecka, mec. Moniki Horny-Cieślak oraz Rzecznika Praw Obywatelskich, prof. Marcina Wiącka.
WIĘCEJ..
Deklaracja końcowa z 2. Zjazdu kobiet z niepełnosprawnością i ich sojuszniczek i sojuszników
2. Zjazd kobiet z niepełnosprawnością i ich sojuszniczek i sojuszników odbył się 8 marca 2024 roku w Domu Kultury Dom Otwarty w Warszawie.
WIĘCEJ..