Informacje
Gdańsk: Mieszkanie dla absolwenta
Absolwenci szkół lub wychowankowie opuszczający pieczę zastępczą, posiadający orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, mogą otrzymać dofinansowanie do najmu mieszkania bądź domu jednorodzinnego. To pomoc także dla mieszkańców Gdańska z niepełnosprawnością narządu słuchu w stopniu umiarkowanym, którzy ukończyli szkołę lub opuszczają np. rodzinę zastępczą.
WIĘCEJ..
Wsparcie finansowe z PFRON w 2024 roku w Gdańsku
Podczas sesji, 21 marca Rada Miasta Gdańska przyjęła uchwałę o określeniu zadań, na które przeznaczone będą w br. środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zaplanowano m.in. kwoty na dofinansowanie do zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze oraz w sprzęt do rehabilitacji.
WIĘCEJ..
logo_stowarzyszenia
Integracyjny Festiwal Młodych Talentów "Adventure Festiwal" im. Artura Przygody
Gdyńskie Stowarzyszenie Dwie Strony Medalu zaprasza wszystkich mieszkańców Trójmiasta i okolic, a także wszystkich, którzy akurat będą odwiedzać Gdynię na całodzienny Integracyjny Festyn Rodzinny organizowany w ramach Finału III edycji ogólnopolskiego Integracyjnego Festiwalu Młodych Talentów „Adventure Festiwal” im. Artura Przygody. Na koncercie finałowym zaprezentuje się wyjątkowo 11 uczestników z różnych miast Polski.
WIĘCEJ..
Tablica_Piotra_Pawlowskiego_Legionowo _w_otoczeniu_rodziny_i_znajomych
Rondo im. Piotra Pawłowskiego i pamiątkowa tablica w Legionowie
21 dzień marca stał się dla Integracji ważną datą w kalendarzu, ponieważ w pierwszy dzień wiosny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa nastąpiło odsłonięcie pamiątkowej tablicy Piotra Pawłowskiego Twórcy Integracji, przy rondzie Jego imienia. Wydarzenie odbyło się w ramach 13. Dnia Osób z Niepełnosprawością w Legionowie i Powiecie Legionowskim. Zaproszeni goście, wśród nich reprezentacje organizacji pozarządowych, dzieci i młodzież wraz z opiekunami przeszli do legionowskiego ratusza w „Marszu Kolorowej Skarpetki”.
WIĘCEJ..
Pokaż się – badanie sytuacji niewidomych i niedowidzących osób LGBT+ w Polsce
Kolektyw Śląsk Przegięty od grudnia 2023 do marca 2024 roku przeprowadzi badania dotyczące sytuacji niewidomych i niedowidzących osób LGBT+ w Polsce. To pierwsze z szeregu działań w ramach projektu „Pokaż się”, adresowanego do osób nieheteronormatywnych z niepełnosprawnością wzroku.
WIĘCEJ..
Łukasz Krasoń, młody meżczyzna na wózku elektrycznym i respiratorem pod nosem stoi obok żony, która trzyma go zarękę. Na kolanach ma dziecko. W tle ogród.
Liderzy zmian
Czy jesteś gotów/gotowa na niepowtarzalną szansę i uczestniczenie w akcji, która może nie tylko zmienić Twoje życie, ale też dać Ci moc zmieniania życia innych na lepsze? Fundacja Thera, Stowarzyszenie InNeed i Fundacja Integracja zapraszają Cię do udziału w zupełnie wyjątkowej akcji zatytułowanej Liderzy Zmian. Inicjatywa narodziła się z pasji i determinacji Wiolety Rożek z Fundacji Thera, a za chwilę obejmie działaniem nie tylko Lublin, ale i całą Polskę.
WIĘCEJ..
MATERIAŁ PARTNERSKI
Grafika informująca o nowych warunkach wsparcia podmiotów ekonomii społecznej. Jest na niej informacja o pożyczkach dla podmiotów ekonomii społecznej finansowej z Funduszy Europejskiej. Pożyczki są realizowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Na grafice jest zdjęcie dwóch kobiet pracujących w ogrodzie. Jedna jest z nich jest młoda i ma ciemnorude włosy. Druga ma krótko przystrzyżone włosy i jest od niej wyraźnie starsza.
Warszawa: bezpłatne warsztaty dla rodzinnych opiekunów osób z niepełnosprawnościami
Osoby, które czują się czasem czasem przytłoczone obowiązkami opieki nad bliską osobą z niepełnosprawnością, oraz potrzebują chwili oddechu, by zadbać o swoje własne zdrowie psychiczne i fizyczne mogą uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach relaksacyjnych dla rodzinnych opiekunów osób z niepełnosprawnościami.
WIĘCEJ..
Dominika Kopańska, nasza redakcyjna koleżanka została laureatką konkursu dla dziennikarzy!
Konkurs dla dziennikarzy, zorganizowany w ramach kampanii społecznej Fundacji Avalon został rozstrzygnięty! A wśród 3 laureatów znalazła się nasza redakcyjna koleżanka: Dominika Kopańska z wywiadem z Anną Dzieduszycką pt. „Cześć, Anka, zagraj karła!”!
WIĘCEJ..
Czerwona koperta na białym tle
Głosowanie korespondencyjne. Czas na zgłoszenie tylko do 25 marca!
Jeśli masz orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności albo najpóźniej w dniu wyborów kończysz 60 rok życia, to możesz zagłosować korespondencyjnie nadchodzących wyborach samorządowych. Taką samą możliwość mają osoby przebywające na kwarantannie lub izolacji.
WIĘCEJ..
Cztery grafiki: koperty, sylwetek kobiety i mężczyzny z laską, człowieka idącego z torbą oraz dłoni z punktami alfabetu Braille
Wybory samorządowe. Uprawnienia seniorów i osób z niepełnosprawnością
Już 7 kwietnia odbędzie się pierwsza tura wyborów samorządowych. Osoby z niepełnosprawnością i te, które najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat mogą przy wybieraniu radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast korzystać z szeregu uprawnień.
WIĘCEJ..
wybory_glos_pixabay
Wybory samorządowe – głosowanie w Warszawie
Już za niespełna miesiąc odbędą się wybory samorządowe w całej Polsce. Liczy się każdy głos. Dlatego tak ważne jest, aby sprawdzić swoje dane w Centralnym Rejestrze Wyborców, a także upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal do głosowania.
WIĘCEJ..
Student w bibliotece przegląda książkę
Finansowa pomoc dla uczących się osób z niepełnosprawnościami
Do końca marca br. osoby ze stopniem niepełnosprawności, uczące się m.in. w szkole wyższej, mogą składać wnioski o dofinansowanie kosztów edukacji. Wsparcie dotyczy roku akademickiego 2023/2024.
WIĘCEJ..