Kultura
„Kostka” - neuroróżnorodny spektakl dla najmłodszych inspirowany matematyką
Kostka to (chyba pierwszy w Polsce) neuroróżnorodny spektakl dla najmłodszych inspirowany matematyką!
WIĘCEJ..
Platkat CBB
To już ostatnie dni na zgłoszenie się do konkursu Człowiek bez barier 2024!
Jeszcze tylko do 20 września czekamy na zgłoszenia Kandydatów i Kandydatek do konkursu Człowiek bez barier. To konkurs, w którym od 22 lat nagradzamy wyjątkowe osoby z niepełnosprawnością, które są wzorem i inspiracją dla innych.
WIĘCEJ..
Grafka przedstawia osoby z różnymi niepełnosprawnościami
Prawo do przyjemności osób z niepełnosprawnościami: VI Konferencja Sekson Fundacji Avalon
Konferencja Sekson, rokrocznie organizowana przez Fundację Avalon,to największew Polsce wydarzenie poświęcone tematom seksualnościi rodzicielstwa osób z niepełnosprawnościami. W tym roku odbędzie sięw dniach 26-27 października i po raz kolejny hybrydowo – w CIC Warsaw oraz online. Jej hasło przewodnie to „Prawo do przyjemności”, a merytoryczne prelekcje, panele dyskusyjne i warsztaty – prowadzone przez najlepszych edukatorów, psychologów, seksuologów czy fizjoterapeutów – mają na celu poruszenie szerokiego dialogu społecznego właśnie w obszarze seksualności i przyjemności OzN. Na wydarzenie zaproszeni są wszyscy i z pewnością każdy znajdzie na nim coś dla siebie. Uczestnictwo jest nieodpłatne, wystarczy dokonać zapisu poprzez platformę Gridaly.
WIĘCEJ..
obrazek w stylu vintage na różowym tle kobieta w długiej białej sukni i nakryciu głowy, na dole różowe kwiaty
XXII Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne
W tym roku Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną PSONI Koło w Koszalinie ma zaszczyt zaprosić na XXII edycję tego wydarzenia.
WIĘCEJ..
Sztuka ważniejsza niż niepełnosprawność. Poznaj twórczość artystów malujących ustami i nogami
Dziś, 5 września, obchodzimy Światowy Dzień Artystów Malujących Ustami i Nogami. Od lat Integracja angażuje się w jego obchody i promuje twórczość artystów z niepełnosprawność zrzeszonych wokół Wydawnictwa AMUN.
WIĘCEJ..
plakat zapowiadający koncert Niki i Simona, dwojga muzyków, których zdjęcie jest na plakacie. Koncert odbędzie się 13 września o 18:30 w Centrum Kultury Izabelin przy ul Matejki 21, Izabelin C. Będzie tłumaczony na polski język migowy.
W Izabelinie zagrają Nika&Simon. Koncert będzie tłumaczony na PJM
Fundacja Kultury bez Barier zaprasza na koncert dostępny dla wszystkich wielbicieli muzyki. 13 września, o godz. 18:30 w Centrum Kultury Izabelin zagrają Nika & Simon, czyli Nika Grann i Szymon Fabisiak z gościnnym udziałem Damiana Pietrasika.
WIĘCEJ..
MATERIAŁ PARTNERSKI
Grafika informująca o nowych warunkach wsparcia podmiotów ekonomii społecznej. Jest na niej informacja o pożyczkach dla podmiotów ekonomii społecznej finansowej z Funduszy Europejskiej. Pożyczki są realizowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Na grafice jest zdjęcie dwóch kobiet pracujących w ogrodzie. Jedna jest z nich jest młoda i ma ciemnorude włosy. Druga ma krótko przystrzyżone włosy i jest od niej wyraźnie starsza.
„Jak mówić o sprawiedliwości?” Wywiad z aktorami zaangażowanymi w projekt Performing Justice
30 sierpnia, w Teatrze Nowym w Warszawie, odbył się spektakl stanowiący zwieńczenie dwu tygodniowego projektu Performing Justice. Były łzy wzruszenia, uściski, ale również wielka, nieokiełznana siła bijąca ze sceny. Megan Alrutz i Matrex A Kilkore, członkowie amerykańskiej grupy Centre for Imagining and Performing Justice, prowadzący warsztaty Performing Justice opowiadają o działaniu na rzecz sprawiedliwości społecznej, swojej miłości do Polski oraz o tym jak wyjątkowym procesem było tworzenie performensu skupionego wobec doświadczenia niepełnosprawności.
WIĘCEJ..
Zdjęcie komfortki plenerowej.
Wyniki konkursu literackiego „Z komfortką w tle”
Podajemy wyniki konkursu literackiego „Z komfortką w tle”. Jury w składzie: prof. Anna Nasiłowska z Instytutu Badań Literackich PAN, prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Agnieszka Trzeszkowska-Bereza, współzałożycielka i prezes Wydawnictwa Mięta, wydawczyni i wykładowczyni akademicka, Jacek Hołub, pisarz i dziennikarz, oraz Agnieszka Sprycha, reprezentująca Integrację, wydawczyni i sekretarz magazynu „Integracja”, oceniło 27 utworów, przyznając im punkty za pomysł, język i walory literackie. Jury jednogłośnie uznało za najlepsze 3 utwory ex aequo, których autorzy otrzymają równorzędne honoraria po 400 zł brutto. Utwory będą opublikowane w najbliższym wydaniu magazynu „Integracja” nr 4/2024 i na portalu Niepelnosprawni.pl.
WIĘCEJ..
Festiwal S•PLOT. Ruszyła sprzedaż biletów na spektakle
Poszukiwanie własnej tożsamości w skomplikowanym świecie, sensoryczne doświadczanie otoczenia przez maluchy, nowe technologie, jako sposób opowiadania dobrze znanych historii – w październiku Łódź odwiedzą cztery znakomite zespoły teatralne z Hiszpani i Niemiec. Będą gośćmi S·PLOTU – Międzynarodowego Kongresu Sztuk Performatywnych dla Dzieci i Młodzieży w Teatrze Pinokio. Od dziś kupować można bilety na kongresowe spektakle.
WIĘCEJ..
„Poranne ptaszki” na wystawie „(po)ŻYDOWSKIE… Sztetl Opatów oczami Majera Kirszenblata”
„Poranne ptaszki” wracają do Muzeum POLIN. W niedzielę, 22 września, na wystawie czasowej „(po)ŻYDOWSKIE… Sztetl Opatów oczami Majera Kirszenblata” odbędzie się kolejna odsłona wydarzenia dla dzieci w spektrum autyzmu i z nadwrażliwością sensoryczną. W programie oprowadzanie po ekspozycji, warsztaty plastyczne i inne atrakcje.
WIĘCEJ..
zdjęcie taśmy filmowej
Kino bez barier. Program na wrzesień
Kino bez barier to dostępne pokazy filmowe, w każdy wtorek i czwartek w Kinie Pałacowym.
WIĘCEJ..
Dwie nastolatki na wózkach na wystawie Pożydowskie.
Podróż w czasie z Majerem Kirszenblatem – półkolonie letnie dla dzieci z niepełnosprawnościami
Zapraszamy na półkolonie w Muzeum POLIN, podczas których przeniesiemy się do małych miasteczek sprzed 100 lat! Czy wiecie, że około 10% ludności Polski stanowili wtedy Żydzi i Żydówki? Mieszkali nie tylko w dużych miastach, takich jak Warszawa, ale także w malutkich miejscowościach.
WIĘCEJ..