Kultura
publiczność na scenie przed wydarzeniem muzycznym
QUIZ: Popkultura
Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę na temat popkultury.
WIĘCEJ..
Para zakochanych osób, która przytulona jest do siebie.
Fundacja Avalon odkrywa kolejne karty VI Konferencji Sekson
Fundacja Avalon dzieli się kluczowymi elementami VI Konferencji Sekson – wyjątkowego wydarzenia, poświęconego tematom seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnościami. After Party, liczne, inkluzywne warsztaty, interaktywna platforma online, strefa sensoryczna TOTU czy panel, podsumowujący aktualną sytuację, podczas którego wypracowane zostaną rekomendacje dot. działań na rzecz OzN, to ważne elementy programu VI Konferencji Sekson. Wydarzenie odbędzie się 26 i 27 października w CIC Warsaw oraz online, pod hasłem “Prawo do przyjemności”. Wciąż można zgłosić chęć nieodpłatnego udziału w Konferencji.
WIĘCEJ..
Sensorycznie i na serio 4.0. Rozwiązania znoszące bariery osób z niepełnosprawnościami!
Turkusowy motyl jest międzynarodowym symbolem osób g/Głuchych*. Żyje w ciszy, a jego skrzydła - niczym migające dłonie - cieszą świat feerią swoich barw. 18 października rusza czwarta odsłona kampanii Sensorycznie i na Serio, która w tym roku przybliża aspekty życia osób z niepełnosprawnościami, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób niesłyszących. Poznamy bariery z jakimi się zmagają i możliwości z jakich - dzięki nowym technologiom - mogą już korzystać.
WIĘCEJ..
Głód sztuki
Dwoje artystów, dwa światy, dwie różne wizje artystyczne, ale tak samo silna pasja twórcza i wrażliwość na świat, światło i kolor. Teresa Przydatek i Zbigniew Ożadowicz to artyści, których prace można oglądać w naszej internetowej galerii twórczości pod adresem: tworczosc.integracja.org.
WIĘCEJ..
Kultura bez barier i granic
Pod hasłem „Możesz, co chcesz” rozpoczyna się 12. edycja Festiwalu Kultury Bez Barier. To ogólnopolskie święto różnorodności, które dowodzi, że kultura może być dostępna dla każdego. Festiwal współfinansuje m.st. Warszawa.
WIĘCEJ..
Wieliczka: Festiwal Kultury bez Barier w Muzeum Żup Krakowskich
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, partner 12. edycji Festiwalu Kultury bez Barier, zaprasza na spotkania „Dotyk solnej historii” i „Historia zamknięta w zapachu” przygotowane w ramach tego wydarzenia.
WIĘCEJ..
MATERIAŁ PARTNERSKI
Grafika informująca o nowych warunkach wsparcia podmiotów ekonomii społecznej. Jest na niej informacja o pożyczkach dla podmiotów ekonomii społecznej finansowej z Funduszy Europejskiej. Pożyczki są realizowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Na grafice jest zdjęcie dwóch kobiet pracujących w ogrodzie. Jedna jest z nich jest młoda i ma ciemnorude włosy. Druga ma krótko przystrzyżone włosy i jest od niej wyraźnie starsza.
Laureaci IV edycji konkursu ‘Odkrywamy talenty”
IV edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnością „Odkrywamy Talenty” już za nami. Z okazji jubileuszu 25-lecia Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego hasłem przewodnim tegorocznego konkursu było: „Mazowsze w moim sercu, talent w moich rękach”.
WIĘCEJ..
12. Festiwal Kultury Bez Barier: MOŻESZ, co chcesz!
Festiwal Kultury Bez Barier to ogólnopolskie święto różnorodności i inkluzywności, które pokazuje, że kultura może być dostępna dla każdego.
WIĘCEJ..
Mosty współpracy - wydarzenie integracyjne w Nysie
W najbliższą sobotę, 5 października, Zakład Aktywności Zawodowej (ZAZ) w Nysie stanie się miejscem wyjątkowego wydarzenia kulturalnego, które zgromadzi kilkaset osób, w tym co najmniej 100 osób z niepełnosprawnościami. Start o godzinie 14:30. Organizatorzy zadbali o różnorodny program, który łączy sztukę, edukację i integrację – wszystko z myślą o wsparciu osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
WIĘCEJ..
Stand-up bez barier. Po bandzie – odwaga, humor i łamanie tabu
- Żadna cenzura nie będzie nas ograniczać. Przekroczymy bariery, i to nie tylko te, które dotyczą niepełnosprawności, WSZYSTKIE – mówią organizatorzy ”Stand-upu bez barier. Po bandzie”, który odbędzie się już w październiku w Poznaniu. Czego możemy się spodziewać? Na pewno odwagi w mówieniu o sprawach codziennych, które dotyczą wszystkich, również osób z niepełnosprawnością, a także łamania tabu i braku poprawności politycznej.
WIĘCEJ..
Ręka wyciągnięta w błagalnym geście
Brakarki - spektakl taneczny z udziałem osób niepełnosprawnych w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
„Brakarki” to spektakl taneczny z udziałem artystów z niepełnosprawnością ruchową oraz artystów pełnosprawnych. Tancerze podjęli temat walki o widzialność oraz poszukiwania zależności pomiędzy byciem niewidocznym i byciem hiperwidocznym dla społeczeństwa. Osią spektaklu jest poszukiwanie akceptacji poprzez odkrywanie swoich możliwości. Za pośrednictwem tańca artyści opowiedzą o akceptacji siebie, swojego ciała i drugiego człowieka. Artyści i twórcy w procesie budowania spektaklu inspirowali się wystawami znajdujących się w muzeum. Artystycznemu przetworzeniu ulegnie dźwięk i rytm pracy maszyn, właściwości tkaniny czy idea splotu.
WIĘCEJ..
XXII Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne
W dniach od 11 do 13 września 2024 w nadmorskiej miejscowości Łazy odbyły się XXII Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Koło” w Koszalinie, dzięki środkom otrzymanym z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach konkursu ,,Możemy więcej’’ , a także przy wsparciu Fundacji Espersen Poland Sp. z o.o., Fundacji PKO Banku Polskiego, Przedsiębiorstwa Usług Budowlanych LEŚ i wielu innych sponsorów.
WIĘCEJ..