Kultura
Wystawa oraz Aukcja Wielkiego Serca
Wystawa internetowa stanowi niezwykle różnorodną kolekcję prac Artystów, którzy tworzą w wielu stylach i technikach. Każde z dzieł, które będą prezentowane, jest unikatowe i nosi w sobie ślad twórczej pasji oraz zaangażowania jego autora. Co ważne, wszystkie prace zostały podarowane z wielkim sercem przez ich Twórców. Dochody uzyskane z aukcji tych dzieł zostaną przeznaczone na wsparcie młodzieży z niepełnosprawnościami, uczącej się w SOSW Nr 1 w Krakowie. To doskonała okazja, aby wesprzeć szczytny cel, ciesząc się jednocześnie sztuką.
WIĘCEJ..
Białystok: „Dekada 80” - spektakl z udziałem osób z niepełnosprawnością słuchu
Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym „MIG-iem” serdecznie zaprasza mieszkańców województwa podlaskiego na niezwykły spektakl pn. „Dekada 80” z udziałem osób z niepełnosprawnością słuchu – wstęp wolny.
WIĘCEJ..
Na plakacie jest zaproszenie na wystawę z okazji 30-plecia Integracji. Na jej śrdoku jest grafika, złożona z okładek magazynu Integracja i innych publikacji Integracji, na ich tle jest liczba 30 i tylko te okładki, które śa w obrębie 30 są w pełni widoczne. Wystawa będzie znajdować się w Klubokawiarni Międzypokoleniowa przy ul Anielewicza 3/5 w Warszawie. Jej wernisaż odbywa się 21 października o 17:00 a finisaż 28 listopada o 17:00. Wydarzenie jest objęte patronatem Miasta Stołecznego Warszawa.
Spotkanie z redakcją i pisarką o 17.00 w Międzypokoleniowej
Dziś w czwartek 7 listopada o 17.00 zapraszamy do Międzypokoleniowej Klubokawiarni Domu Kultury Śródmieście, przy ul. Anielewicza 3/5 na spotkanie z redakcją magazynu „Integracja” i portalu Niepelnosprawni.pl, który będzie planował numer 6/24 poświęcony seniorom, nie tylko z niepełnosprawnością. Spotkanie odbywa się we wnętrzu, w którym nadal można obejrzeć wystawę „30 lat INTEGRACJI”.
WIĘCEJ..
Wrocław: bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Artysta bez granic”
W ramach projektu „Artysta bez granic” rozpoczyna się cykl bezpłatnych szkoleń skierowanych nie tylko do artystów z niepełnosprawnościami, ale również opiekunów oraz osób technicznie zajmujących się realizacją wydarzeń kulturalnych, chcących promować swoją twórczość w Internecie.
WIĘCEJ..
Trzecia edycja kalendarza „Portret bez barier" 2025 – Równość, integracja i przełamywanie granic w świecie mody
Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju ponownie inspiruje, otwierając kolejny rozdział w unikalnym projekcie społecznym – kalendarzu „Portret bez Barier”. W 2024 roku ruszyła trzecia edycja tej niezwykłej inicjatywy, której głównym celem jest promowanie równości, różnorodności oraz zmiana postrzegania osób z niepełnosprawnością intelektualną. Kalendarz na rok 2025, tworzony we współpracy z lokalnymi partnerami, zyskał wsparcie firmy Model Opakowania Sp. z o.o., która od lat jest mecenasem projektu. Tym razem główną bohaterką sesji zdjęciowej i zarazem twarzą kalendarza jest uczennica ZSS w Biłgoraju, marząca o zostaniu fotomodelką.
WIĘCEJ..
„Wejdź Nowa” z własnym zakończeniem. Teatr Pinokio w Łodzi znów przełamuje bariery dostępu do kultury
Na co dzień nie chodzą do teatru. Ich codzienność to domy dziecka, ośrodki wychowawcze czy zakłady karne. Ofertę dla młodych wykluczonych przynosi zbudowany wokół dramatu Kuby Kaprala projekt artystyczno-społeczny „Wejdź Nowa" stworzony w Teatrze Pinokio w Łodzi. Ma on oddać uczestnikom twórczą sprawczość i przełamać bariery dostępu do kultury.
WIĘCEJ..
MATERIAŁ PARTNERSKI
Grafika informująca o nowych warunkach wsparcia podmiotów ekonomii społecznej. Jest na niej informacja o pożyczkach dla podmiotów ekonomii społecznej finansowej z Funduszy Europejskiej. Pożyczki są realizowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Na grafice jest zdjęcie dwóch kobiet pracujących w ogrodzie. Jedna jest z nich jest młoda i ma ciemnorude włosy. Druga ma krótko przystrzyżone włosy i jest od niej wyraźnie starsza.
Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kaczątko”
Czym jest dostępność teatru? Jak wpisywać szczególne potrzeby twórców i odbiorców w teatralne dzieło? Odpowiedzi na te pytania przynosi projekt realizowany przez Teatr Pinokio w Łodzi, który jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Kultura Wrażliwa”. Jego zwieńczeniem będzie przedstawienie „Brzydkie kaczątko” przygotowywane we współpracy zespołu teatru z osobami z alternatywną motoryką, niepełnosprawnością intelektualną i neuroróżnorodnością. Premiera już 16 listopada.
WIĘCEJ..
27 Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku pt. „Rodzina”
Już w najbliższy poniedziałek 28 października 2024 roku rozpoczną się 27. Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku pt. „Rodzina”. Warsztaty, zabawa, wspólne śpiewania, a przede wszystkim koncerty – te amatorskie i te profesjonalne. Opera Lubelska przez trzy dni gościć będzie Artystów Nieprzetartego Szlaku i wszystkich tych, którzy z potrzeby serca tworzą tą wielką, niezwykłą rodzinę.
WIĘCEJ..
Spektakl „Radio Mariia” z audiodeskrypcją dla osób niewidomych
28 listopada 2024 roku w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie odbędzie się audiodeskrypcja do spektaklu „Radio Mariia” dla osób niewidomych i niedowidzących.
WIĘCEJ..
Kandydatki i kandydaci na Miss&Mister Deaf Polska w kolekcji dżinsowej.
„Miss&Mister Deaf" to coś więcej niż konkurs piękności!"
Konkurs „Miss i Mister Deaf” organizowany jest w Polsce od 21 lat, a jego celem jest wyłonienie najpiękniejszej osoby, która będzie reprezentować kraj w dalszym etapie konkursu, Miss i Mister Deaf Universe. Jednak kolejna edycja będzie niosła zupełnie inne przesłanie. Jakie są to zmiany i czemu mają one służyć? Dlaczego uroda w konkursie nie będzie głównym wyznacznikiem piękności? I wreszcie, jakie znaczenie ma konkurs przede wszystkim dla samej zwyciężczyni i zwycięzcy Miss i Mister Deaf Poland?
WIĘCEJ..
WAKE UP START
13 października 2024 roku w restauracji Bez Słowa miało miejsce WAKE UP START – wydarzenie inaugurujące działalność Fundacji Wake UpArt.
WIĘCEJ..
Spotkanie z autorkami wystawy „Czarne wiśnie nie rzucają cienia” w ramach Festiwalu Kultury bez Barier: Czy warto zajmować się sztuką?
19 października 2024, godz. 16:00 w Galerii „Apteka Sztuki” w Warszawie odbędzie się spotkanie w gronie artystów, przyjaciół i odbiorców ich twórczości, a także kolekcjonerów sztuki, marszandów i osób zajmujących się zawodowo promocją sztuki. Rozmowa dotyczyć będzie tego, co wnosi sztuka do codziennego życia jej odbiorców. Będzie możliwość zapoznania się „u samego źródła” z odczuwaniem świata przez artystów, a także rozmowy o rynku sztuki w Polsce.
WIĘCEJ..