28 listopada 2024 roku w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie odbędzie się audiodeskrypcja do spektaklu „Radio Mariia” dla osób niewidomych i niedowidzących.
Dla osób z niepełnosprawnością wzroku oraz ich przewodników przewidujemy pulę biletów na spektakl w promocyjnej cenie: 30 zł.
Aby zapisać się na spektakl z audiodeskrypcją oraz uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z koordynatorką dostępności Natalią Cierniak pod numerem telefonu: 798 033 800 lub drogą mailową: n.cierniak@powszechny.com. Można również pozostawić wiadomość głosową.
Rezerwacje biletów można dokonać również stacjonarnie w kasie Teatru, godziny otwarcia:
- wtorek – piątek, 12.00 – 18.00 (lub do rozpoczęcia spektaklu), przerwa w pracy kasy: 15.30 – 16.00
- sobota – niedziela 14.00 – 18.00 (lub do rozpoczęcia spektaklu), przerwa w pracy kasy: 15.30 – 16.00 Link do wydarzenia: https://www.powszechny.com/pl/aktualnosci/radio-mariia-z-audiodeskrypcja-dla-osob-niewidomych
Radio Mariia
Wyobraźmy sobie przyszłość. Wyobraźmy sobie, że możliwe są najbardziej nieprawdopodobne scenariusze. Wyobraźmy sobie niewyobrażalne.
Na przykład: Kościół katolicki w Polsce zniknął. Nie ma już lekcji religii w szkołach, ani pomników polskiego papieża w przestrzeni publicznej. Na plebaniach mieszkają uchodźcy, a kościoły zmieniły się w sale koncertowe (albo supermarkety?). Prawa człowieka stoją ponad interesami wyznawców jednej religii. Polak już nie musi być katolikiem, żeby prawdziwie być Polakiem. Z polskiego języka znika słowo „konkordat”. I tak dalej, i tak dalej. Jak do tego doszło i jakie są konsekwencje tego przełomu? Czy Kościół zniknął również z naszych głów?
Wyobraźmy sobie, że już tam jesteśmy. W przyszłości. Że robimy ją właśnie teraz, tutaj. Wspólnie projektujemy alternatywne modele społeczeństwa, kultury i polityki. Gdzie są granice naszej wyobraźni? Co ją powstrzymuje? Co nie pozwala jej być radykalną? Co nie pozwala ziścić się utopii?
Roza Sarkisian to ceniona ukraińska reżyserka teatralna, uznawana za najoryginalniejszą i najbardziej przewrotną twórczynię teatralną Ukrainy.
Spektakl dla widzów od 18. roku życia.
Zawiera sceny odnoszące się do tematyki religijnej, które pomimo ich satyrycznego charakteru mogą być uznane za kontrowersyjne.