Kultura
Starsza kobieta i mężczyzna, ubrani w błyszczący złoty garnitur. Stoją oni na scenie teatralnej.
Hormony górą. Spektakl, który podbił serca nastolatków od teraz też z audiodeskrypcją
Nastoletnia publiczność Teatru Pinokio w Łodzi zaskoczyła twórców. „Wszystko źle! Najgorszy na świecie spektakl o dojrzewaniu” w reżyserii Miry Mańki od premiery w połowie kwietnia do końca sezonu zagrany miał być osiem razy. Jednak zainteresowanie tytułem jest tak duże, że zdecydowano się na kolejnych sześć pokazów. W najbliższy weekend po raz pierwszy opowieść o dojrzewaniu zostanie zaprezentowana z audiodeskrypcją.
WIĘCEJ..
Grupa aktorów stoi na scenie. Na pierwszym planie mężczyzna i kobieta, stoją naprzeciw siebie. Mężczyzna ubrany jest w czarny garnitur, ma okulary.  Kobieta ma na sobie obszerny kapelusz i ciemne okulary. Na drugim planie stoją inni aktorzy, którzy przyglądają się opisanej dwójce.
Teatr, który przekracza bariery. Jubileusz 30-lecia Teatru Ubogiego Relacji
Teatr dla mnie to wyzwanie, przyjemność, pasja, miłość, radość, życie … tak mówią aktorzy Teatru Ubogiego Relacji. W tym roku obchodzą jubileusz 30-lecia. To wyjątkowe przedsięwzięcie, które zrodziło się z potrzeby wyrażenia swoich myśli i przeżyć przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Od wielu lat z wielkim powodzeniem uczestniczą w różnych przeglądach i festiwalach teatralnych, również na profesjonalnych scenach.
WIĘCEJ..
Noc. Na ziemi stoją lampiony w różnych kształtach. Jeden wygląda jak sowa, inny jak jednorożec lub kozioł. Świecą w ciemności.
Światło jest w nas – integracyjne parady z lampionami w Warszawie, Gdańsku i Hajnówce
Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka” uzyskało grant w konkursie „Kultura wrażliwa” organizowanym przez Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych i rozpoczęło w czerwcu projekt artystyczny „Światło jest w nas - parada lampionów” z udziałem środowiska osób z niepełnosprawnościami z powiatu hajnowskiego.
WIĘCEJ..
zdjęcie festiwalu. Widać z tyłu hale Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na pierwszym planie tłum ludzi w różnych fantastycznych strojach, o różnych kolorach włosów.
Pyrkon - festiwal fantastyki z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami
Poznań szykuje się na kolejną edycję Festiwalu Fantastyki Pyrkon. Już 14-16 czerwca miasto ponownie odwiedzą dziesiątki tysięcy miłośników fantasy, science fiction, cosplayu i szeroko pojętej popkultury. Ubiegłoroczna odsłona wydarzenia zapewniła uczestnikom ponad 1500 punktów programu, a organizatorzy zapewniają, że w tym roku atrakcji będzie jeszcze więcej.
WIĘCEJ..
zdjęcie poglądowe. Dwie płyty winylowe na białym tle.
Nanodźwięki
Nanodźwięki to autorski program animacji kulturalnej w zakresie muzyki współczesnej przeznaczony dla grupy dzieci z niepełnosprawnościami. Zakończony będzie koncertem, wizytą w profesjonalnym studio oraz nagraniem wspólnej płyty.
WIĘCEJ..
Sala gimnastyczna. Grupa dzieci z Zespołem Downa stoi obok siebie, w rzędzie. Mają na sobie teatralne kostiumy.
NSSP „Arka Noego” w Katowicach świętowała 10-te urodziny. W czasie pikniku wystąpił zespół „Arka Noego”
NSSP „Arka Noego” w Katowicach świętuje 10-te urodziny. Z tej okazji 22 maja odbył się okolicznościowy piknik. Wydarzenie uświetnił swoim występem zespół „Arka Noego”. Jubileusz stał się okazją m.in. do zaprezentowania talentów uczniów, a także podziękowań dla nauczycieli. To też dobry moment, aby przypomnieć historię szkoły, sukcesy, wyzwania, a także przedstawić marzenia związane z dalszym rozwojem i działaniem na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.
WIĘCEJ..
MATERIAŁ PARTNERSKI
Grafika informująca o nowych warunkach wsparcia podmiotów ekonomii społecznej. Jest na niej informacja o pożyczkach dla podmiotów ekonomii społecznej finansowej z Funduszy Europejskiej. Pożyczki są realizowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Na grafice jest zdjęcie dwóch kobiet pracujących w ogrodzie. Jedna jest z nich jest młoda i ma ciemnorude włosy. Druga ma krótko przystrzyżone włosy i jest od niej wyraźnie starsza.
zdjęcie poglądowe.
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu prezentuje raport z badań nad dostępnością branży audiowizualnej w Polsce
Publikujemy raport z badań nad dostępnością branży audiowizualnej w Polsce, zrealizowanych w ramach projektu „Kino bez barier - edycja polska” i „Konferencja bez barier - forum dostępnej kultury filmowej”, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Badanie zostało przeprowadzone przez zespół Działu Programów Społecznych pod kierownictwem dr. Bartka Lisa i dr Bogny Kietlińskiej.
WIĘCEJ..
Na górze po lewej stronie, w czarnej ramce przypominającej kamerę, znajduje się napis: Kino bez barier. Po prawej widoczne są dwa okręgi: w jednym napisane jest Zamek CK, w drugim widoczna jest bryła zamku. Na dole napisane jest Program na czerwiec. Na samym dole pokazane są schematyczne wizerunki różnych niepełnosprawności.
Poznań: Kino bez barier. Program na czerwiec
Kino bez barier to dostępne pokazy filmowe, w każdy wtorek i czwartek w Kinie Pałacowym.
WIĘCEJ..
Drewniana dłoń wyrażająca gest w języku migowym.
Mediaplus i UNMUTE zrealizowały dla C&A pierwszą kampanię reklamową tłumaczoną na Polski Język Migowy
Agencja mediowa Mediaplus oraz agencja marketingu inkluzywnego UNMUTE rozpoczęły dla C&A, jednego z największych europejskich sklepów odzieżowych, działania z zakresu dostępności komunikacji dla osób z niepełnosprawnościami (OzN). Efektem współpracy jest pierwsza w polskiej branży fashion inkluzywna kampania mediowa — spot reklamowy marki C&A przetłumaczony na Polski Język Migowy można zobaczyć w TV, a wkrótce także na kanałach VOD.
WIĘCEJ..
Sala. Ludzie siedzą przy stole i piszą, ktoś podnosi rękę, rozmawia.
Warsztaty teatralne dla osób ze zbuntowanym ciałem. Trwa nabór zgłoszeń.
To propozycja dla starszych nastolatków i osób dorosłych, które dotąd nie rozwijały swoich teatralnych pasji, myśląc, że przeszkodę stanowi ich niepełnosprawność ruchowa. W Teatrze Pinokio w Łodzi trwają zapisy na czerwcowe warsztaty rozwijające w praktyce umiejętności taneczne i aktorskie, a także technikę mowy czy emisję głosu. Organizatorzy i trenerzy dostosują zajęcia do szczególnych potrzeb uczestników.
WIĘCEJ..
zdjęcie poglądowe.
Wspólne świętowanie Dnia Rodziny w Twierdzy Modlin
W dniu 29 maja 2024 r. w Twierdzy Modlin odbędzie się wspólne świętowanie Dnia Rodziny uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Dworze Mazowieckim. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 11-14.00.
WIĘCEJ..
Treści w języku migowym i z audiodeskrypcją już dostępne w serwisie streamingowym MEGOGO
Międzynarodowy serwis medialny MEGOGO uruchomił specjalną zakładkę dla osób z niepełnosprawnościami – MEGOGO bez barier. Teraz serwis oferuje filmy w polskim języku migowym oraz z audiodeskrypcją.
WIĘCEJ..