Kultura
2024-09-16

„Kostka” - neuroróżnorodny spektakl dla najmłodszych inspirowany matematyką

Kostka to (chyba pierwszy w Polsce) neuroróżnorodny spektakl dla najmłodszych inspirowany matematyką!

Dialog z percepcją dzieci, z wykorzystaniem potencjału neuroróżnorodności. Wrażenia, zmysły, gesty, obraz, dźwięk – to klocki, z których zbudowane jest przedstawienie. W centrum znajduje się kostka i liczby. Czy liczba może mieć charakter? A emocje? Co znaczy konkretna liczba na ścianie kostki? Co znaczy dla odbiorcy? 

Spektakl

Spektakl przeznaczony dla najmłodszych widzów (0,5-4 r.ż.), ale widzowie w różnym wieku i o różnych możliwościach mogą odbierać spektakl na swój sposób.

W trakcie przedstawienia nie pojawią się: ostre światło i kolory, blackout ani głośne dźwięki.

Obsada

występują: Agata Brzozowska-Kazimierska, Anna Ługowska 

muzyka: Bartosz Ługowski

Premierowe spektakle

  •  20 września 2024, Dom Otwarty, ul. Radzymińska 123

Wstęp wolny (pokaz dla grup zorganizowanych)

Koncepcja spektaklu była rozwijana podczas projektu Sztuka się robi | inkubator teatralny Teatru Miniatura w Gdańsku / Spektakl współfinansuje m.st. Warszawa, przeznaczony dla widzów od 0,5 – 4 r.ż.

  • 21 września 2024, godz. 11.00 trawka przy Zielonym OKO, ul. Grójecka 75, Warszawa

Wstęp wolny

Spektakl odbywa się w ramach projektu „Latający Teatr Sztuki Ciała – OKO na najnaje” współfinansowanego przez m.st. Warszawa - Dzielnicę Ochota, przeznaczony dla widzów od 0,5 – 4 r.ż.

wydarzenie na fabcebooku

  • 22 września 2024, godz. 12.00 PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23, Warszawa

Bilety dostępne online.

Koszt: 25 zł. 

Spektakl odbywa się w ramach projektu "Latający Teatr Sztuki Ciała" i jest współfinansowany przez m.st. Warszawa, przeznaczony dla widzów od 1 – 4 r.ż.

wydarzenie na facebooku


Patroni medialni: Polskie Radio Dzieciom, Radio dla Ciebie, Polska Agencja Prasowa, Bliżej Przedszkola, Pani Zuzia, Karmione Kulturą.

O Teatrze:

Klaunadzińskich z finału 14. edycji Mam Talent pokochała cała Polska. Są jednak zaledwie częścią artystycznych zasobów Latającego Teatru Sztuki Ciała. Już od 2009 roku podróżujemy po kraju budując swoją publiczność i repertuar dookoła teatru rodzinnego.
Dzielimy się z małym i bardzo małym odbiorcą teatrem, który jest dostępny, piękny, rozwija wyobraźnię. W naszych spektaklach i wydarzeniach plenerowych siłą twórczą jest ruch – jest to teatr dla każdego. Posługujemy się różnymi technikami takimi jak pantomima, teatr fizyczny, taniec, klaunada. Nasze przedstawienia realizowane są z najwyższą dbałością o warstwę wizualną.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
obrazek w stylu vintage na różowym tle kobieta w długiej białej sukni i nakryciu głowy, na dole różowe kwiaty
XXII Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne
W tym roku Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną PSONI Koło w Koszalinie ma zaszczyt zaprosić na XXII edycję tego wydarzenia.
WIĘCEJ..
Platkat CBB
To już ostatnie dni na zgłoszenie się do konkursu Człowiek bez barier 2024!
Jeszcze tylko do 20 września czekamy na zgłoszenia Kandydatów i Kandydatek do konkursu Człowiek bez barier. To konkurs, w którym od 22 lat nagradzamy wyjątkowe osoby z niepełnosprawnością, które są wzorem i inspiracją dla innych.
WIĘCEJ..
Na scenie dzieci, ubrane na kolorowo, w trakcie wykonywania sztuki, ich twarz akrywają kartony wyciete w kształt buzi
III Wawerski Dzień Osób z Niepełnosprawnościami
Już trzeci raz odbył się Wawerski Dzień Osób z Niepełnosprawnościami na terenie WCK w Międzylesiu. Święto ustanowione przez ONZ tym razem obchodziliśmy 23 listopada. Współorganizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie „Chata z pomysłami”, Fundacja L’Arche Warszawa, Ośrodek Pomocy Społecznej w Wawrze, Urząd Dzielnicy Wawer i Wawerskie Centrum Kultury.
WIĘCEJ..
Nasi Partnerzy