Dostępność
szyba przedziału z napisem przedział dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się z symbolem osoby na wózku
Więcej wagonów COMBO na polskich torach
Dobra wiadomość nie tylko dla pasażerów z niepełnosprawnością. Na polskich torach pojawi się więcej wagonów CO MBO – pierwszych w Polsce z certyfikatem „Transport bez barier”. Spółka PKP Intercity intensywnie inwestuje w tabor, aby zwiększyć dostępność miejsc w pociągach i zwiększyć komfort podróży dla wszystkich pasażerów.
WIĘCEJ..
Plakat. Po lewej stronie widnieje napis Konkurs na najlepszą modernizację likwidującą bariery architektoniczne. Po prawej umieszczony jest wizerunek starszej kobiety z siwymi włosami, która szeroko się uśmiecha. Stoi przy wejściu do windy. na dole plakatu napisano: od lewej strony - Nabór zgłoszeń trwa do 12 lipca! Od prawej umieszczono symbol Lauru Dostępności czyli napis Laur Dostępności obok schematycznie narysowanego liścia. U gury umieszczono pasek na którym napisano nazwy instytucji, które organizują Laur Dostępności. Do lewej, kolejno, jest Integracja, Dostępność Plus. Fundusz Dostępności, Bank BGK.
Konkurs Laur Dostępności 2024 – II edycja. Rusza nabór zgłoszeń!
Już 12 czerwca rusza kolejna edycja konkursu Laur Dostępności, którego celem jest wyróżnienie najlepszych, najciekawszych rozwiązań, za sprawą których wspólna przestrzeń staje się bezpieczna, przyjazna i dostępna dla każdego użytkownika.
WIĘCEJ..
Laureaci i wyróżnieni konkursu Lider Dostępności
WIĘCEJ..
Nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie Lider dostępności stoją razem z organizatorami i prezydentem w Sali w Pałacu Prezydenckim. Przed nimi jest mężczyzna na wózku.
Dostępność to wspólnota i solidarność. Poznaliśmy laureatów konkursu Lider Dostępności 2024
Dostępność to nie tylko windy, podjazdy, oznaczenia w alfabecie Braille'a czy pętle indukcyjne. To także takie projektowanie przestrzeni i budynków, by odpowiadały na różnorodne potrzeby korzystających z nich osób, ale też dawały im poczucie bycia u siebie i przynależności do wspólnoty — to myśl przewodnia tegorocznej edycji konkursu "Lider Dostępności".
WIĘCEJ..
Zdjęcie przedstawia zgromadzonych gości na wydarzeniu: Lider Dostępności w Pałacu Prezydenckim. Goście zwróceni są tyłem, a na drugim planie tuż obok pomarańczowego roll upu z napisem Lider Dostępności 2023 stoi prowadzący galę konferansjer z mikrofonem przy ustach.
Gala konkursu Lider Dostępności 2024. Już 5 czerwca poznamy laureatów i wyróżnionych!
Z przyjemnością informujemy, że 5 czerwca 2024 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbędzie się 9. gala konkursu Lider Dostępności. Wydarzenie to ma na celu wyróżnienie obiektów i przestrzeni, które są wzorem projektowania uniwersalnego i szukania rozwiązań architektonicznych, które będą dostępne dla wszystkich użytkowników.
WIĘCEJ..
Logo programu Dostępność Plus. Sylwetki trzech osóby, w tym jednej na wózku, wpisane w kontur Polski
Ruszyła IV edycja konkursu "Lider dostępności priorytetowych branż"
Konkurs ma promować wysokiej jakości, nowoczesne produkty i usługi oparte na idei projektowania uniwersalnego, określane mianem „produkt dostępny”. Program wpisuje się w rządowy program „Dostępność Plus”.
WIĘCEJ..
wieżowiec
Blisko pół miliarda złotych na projekty na rzecz dostępności realizowane przez duże przedsiębiorstwa. NCBR ogłasza tematyczną Ścieżkę SMART
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiło nabór wniosków o dofinansowanie w drugim już konkursie „Ścieżka SMART na rzecz dostępności”, adresowanym do dużych przedsiębiorstw. 445 mln zł z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki to inwestycja w rozwiązania, które w sposób istotny przyczynią się do zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w różnych wymiarach codziennego życia. Projekty, w których obowiązkowa jest część badawczo-rozwojowa, można zgłaszać od 27 czerwca do 24 października br.
WIĘCEJ..
Cztery osoby trzymają puzzle z napisami biznes, dostępność, produkty i usług i różnorodność.
Europejski Akt o Dostępności będzie obowiązywał w Polsce. Co zmieni nowa ustawa
Dostępność i standardy połączeń ratunkowych – także dla osób głuchych, informacja pasażerska w czasie rzeczywistym, dostosowane biletomaty, bankomaty i terminale, dostępne usługi bankowe i e-handel – to rozwiązania, które wprowadza Ustawa o zapewnianiu spełniania wymagań dostępności niektórych produktów i usług przez podmioty gospodarcze.
WIĘCEJ..
Światowy Dzień Świadomości Dostępności
Od 2012 r. w trzeci czwartek maja obchodzony jest Światowy Świadomości Dostępności (ang. Global Accessibility Awareness Day – GAAD). Ten dzień szczególnie poświęcony jest dostępności cyfrowej. W tym roku przypada na 16 maja.
WIĘCEJ..
grupowe zdjęcie wszystkich uczestników wydarzenia.
Tylko 3 lata i aż 50 komfortek!
W tym roku Koalicja „Przewijamy Polskę” podsumowała swoje działania tuż po Dniu Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. 6 maja trzy prezeski organizacji tworzących Koalicję, jej sprzymierzeńcy i znamienici goście spotkali się w Lublinie w Centrum Wózków Inwalidzkich (CWI), które wybrał organizator: Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki.
WIĘCEJ..
Regulamin konkursu literackiego
WIĘCEJ..
Tort na trzecie urodziny Koalicji Przewijamy Polskę z logami organizacji tworzących koalicję.
Konkurs literacki "Z komfortką w tle"
„Z komfortką w tle” – to hasło konkursu literackiego Integracji. Stwórz opowiadanie, felieton, relację, esej… lub inną formę prozatorską i zdobądź honorarium autorskie oraz publikację w naszych mediach!
WIĘCEJ..