Rynek pracy
Lodołamacze 2024. Pracodawca odpowiedzialny społecznie zmienia świat na lepsze
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już od 19 lat przyznaje prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie – Lodołamacze.
WIĘCEJ..
zdjęcie poglądowe. Portret młodej kobiety obrązowych, falowanych włosach. Kobieta patrzy prosto w obiektyw, uśmiecha się lekko.
Konkurs RównoWaga dla firm i organizacji pozarządowych
Trwa konkurs „Prokobieca firma roku. RównoWaga”. Przedstawicielki i przedstawiciele zgłaszających się organizacji będą mogli wziąć udział w bezpłatnym webinarze na temat tworzenia środowiska pracy przyjaznego wszystkim, bez względu na płeć. Ale to niejedyna korzyść płynąca z udziału w konkursie.
WIĘCEJ..
Plakat. Tło jest fioletowe. Na górze, po lewej, napisane jest Analiza tematyczna, a po prawej Forum odpowiedzialnego biznesu. Na środku plakatu napisane jest Osoby 50+ na rynku pracy. Obok napisu narysowane są schematyczne wizerunki ludzi - dwóch mężczyzn i dwóch kobiet. Na dole widnieje napis: Pobierz publikacje -  odpowiedzialnybiznes.pl
Premiera publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Osoby 50+ na rynku pracy”
Jakie są największe wyzwania, z jakimi spotykają się osoby 50+ na rynku pracy? W jaki sposób pracodawcy mogą lepiej wspierać tę grupę pracownic i pracowników? Odpowiedzi na te i inne pytania zawiera najnowsza analiza tematyczna Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Publikacja zawiera wnioski i rekomendacje wypracowane podczas spotkań grupy roboczej poświęconej sytuacji osób 50+ na rynku pracy, która zrzeszała przedstawicieli_ki organizacji społecznych oraz firm realizujących dobre praktyki w tym obszarze.
WIĘCEJ..
zdjęcie poglądowe
Warszawa: Projekt „Równe szanse na rynku pracy”
Warszawa rozpoczyna pilotażowy program, którego celem jest wzmacnianie równych szans na rynku pracy i wsparcie osób, które doświadczają trudności w kontynuacji swojej ścieżki zawodowej. Program jest stworzony we współpracy z Urzędem Pracy i partnerami biznesowymi, tym razem skierowany do osób w wieku 50+.
WIĘCEJ..
starszy mężczyzna i kobieta idą widziani od tyłu, trzymają się za ręce
Zmiana limitów bezpiecznego dorabiania
Zmiana limitów bezpiecznego dorabiania dla wcześniejszych emerytów i rencistów. Od początku czerwca do końca sierpnia będą obowiązywać wyższe pułapy swobodnego uzyskiwania dodatkowych przychodów przez wielu pracujących klientów ZUS.
WIĘCEJ..
plakat: czarne tło, na dole symbolicznie narysowane sylwetki ludzi. Narysowane są techniką jednej linii, czyli wszystkie łączą się ze sobą. Na górze figuruje napis Diversity IN Check. Na środku plakatu napisane jest: Lista pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania inkluzją i różnorodności w Polsce. Napis "Lista pracodawców" podkreślony jest na fioletowo.
Pracodawcy zorientowani na różnorodność. Ogłaszamy wyniki IV edycji badania Diversity IN Check
Podczas tegorocznej gali finałowej Miesiąca Różnorodności, która odbyła się 21 maja w Warszawie, poznaliśmy wyniki IV edycji Diversity IN Check. To badanie prowadzone przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które w Polsce koordynuje Kartę Różnorodności, międzynarodową inicjatywę pod patronatem Komisji Europejskiej. Na listę pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie inkluzji i zarządzania różnorodnością zakwalifikowano w tym roku 54 firmy.
WIĘCEJ..
MATERIAŁ PARTNERSKI
Reklama portalu Sprawni w pracy
dwóch mężczyzn z autyzmem siedzi przy oknie i pracuje
Tradycyjne metody rekrutacyjne nie uwzględniają neuroróżnorodności
Praktyczne zadania rekrutacyjne zamiast przeglądu CV i weryfikacja umiejętności w miejsce tradycyjnej rozmowy kwalifikacyjnej. Tak powinna wyglądać rekrutacja pracowników. - Tradycyjne podejście stosowane w doborze kandydatów do pracy może wykluczać osoby neuroatypowe, a tym samym ograniczać pracodawców - alarmują badacze z Politechniki Gdańskiej. Opracowali zalecenia dla pracodawców.
WIĘCEJ..
Więcej niż praca. Alternatywa dla ludzi z pasją i misją
Średnio co piąty Polak chce się przebranżowić. Tylko co trzeci uważa, że jego aktualny pracodawca zapewnia satysfakcjonujące możliwości rozwoju zawodowego. Prawie co drugi przedstawiciel pokolenia „Zetek” i co trzeci reprezentant „Millenialsów” deklaruje, że przez większość czasu spędzonego w pracy zmaga się ze stresem lub niepokojem. Rozwiązaniem na to może być praca w sektorze ekonomii społecznej, jak deklarują organizatorzy kampanii społecznej “ES jak SukcES”.
WIĘCEJ..
rączka małego dziecka
Sejm przyjął ustawy o dodatkach dla pracowników pomocy społecznej, pieczy zastępczej, opiekunów żłobkowych i rodzin zastępczych
-To dodatki, które pozwolą godnie żyć i pozwolą poczuć, że ta trudna praca jest w Polsce szanowana – mówi ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz.
WIĘCEJ..
Ministra Dziemianowicz-Bąk w swoim gabinecie wręcza skórzaną teczkę z nominacją Agnieszce Sowie-Kofcie
Nowa Dyrektorka IPiSS
Nową dyrektorką Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych została dr hab. Agnieszka Sowa-Kofta, socjolożka i ekonomistka, która dotychczas była członkinią Rady Naukowej Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych.
WIĘCEJ..
Celebruj Miesiąc Różnorodności z Kartą Różnorodności
23 kwietnia 2024 r. Karta Różnorodności, koordynowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu zainaugurowała polski Miesiąc Różnorodności. W tym roku wydarzenie odbyło się w Concordia Design we Wrocławiu.
WIĘCEJ..
Przy stoliku siedzą Ministra Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i Łukasz Krasoń, Pełnomocnik Rządu ds. Osób z Niepełnosprawnościami.
Dodatkowe 770 mln zł na dofinansowanie wynagrodzeń osób z niepełnosprawnościami
Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Łukasz Krasoń wspólnie z Ministerstwem Finansów, proponuje rozwiązanie odpowiadające na potrzeby środowiska pracowników i pracodawców, wspierające aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnościami.
WIĘCEJ..