,,Zamigajmy!'' i warsztaty z polskiego języka migowego w przedszkolu

Jesteśmy w przedszkolu nr 30 w Sosnowcu, w którym prowadzone są m.in warsztaty z PJM - polskiego języka migowego. To tutaj właśnie powstał projekt edukacyjny Zamigajmy, którego inicjatorka jest młoda bohaterka - Jagódka, a opiekunką pani Iwona. Jak powstawał projekt? Na czym on polega? Dla kogo jest język migowy? O tym właśnie rozmawiamy w niniejszym filmie!


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
My skrajnie otyli
- W najtrudniejszej sytuacji są osoby ważące powyżej 200, 250 czy nawet 300 kilogramów, które ze względu na masę ciała niestety nie mogą się poruszać, a to powoduje to, że nie wychodzą z domu, a czasem nawet ze swojego łóżka – mówi w rozmowie z Mateuszem Różańskim Magda Gajda, autorka książki „My, skrajnie otyli”. Opowiada ona m.in. o tym, jak wygląda dostęp do leczenia dla osób z otyłością skrajnie olbrzymią, jak na ich życie wpływają stereotypy i uprzedzenia, a także jak w ich wypadku wygląda kremacja.
WIĘCEJ..
Łukasz Baruch - Zobaczyć ciemność
Łukasz Baruch klaszcze w ręce. Na ten sygnał starszaki z przedszkola nr 3 w Sosnowcu zamykają oczy. Teraz widzą, to co on. Ciemność. Gdy pyta, kto chce założyć opaskę na oczy, w górze pojawia się las rąk. 
WIĘCEJ..
Projekt Performing Justice
Wracamy za kulisy spektaklu Performing Justice, którego premiera odbyła się w Teatrze Nowym w Warszawie. Izabela Sopalska-Rybak, prezeska Fundacji Kulawa Warszawa, opowiada o pomyśle na stworzenie sztuki, dotyczącej sprawiedliwości społecznej, z udziałem młodych osób z niepełnosprawnościami. Opowiada także o roli jaką w całym projekcie odegrała amerykańska grupa artystyczno-performatywna CIPJ (Centre for Imagining and Performing Justice.)
WIĘCEJ..
Nasi Partnerzy