Ludzkie oblicze psychiatrii

- To jest świat, w którym jest się samotnym. Psychoza, największe cierpienie w niej jest takie, że w tym świecie, który tworzy nam mózg, jesteśmy kompletnie sami, jest jak pustynia. Dlatego tak bardzo chcemy się stamtąd wyrwać. Tylko jeżeli już się tam zapadniemy, to jest to bardzo trudne i wszystkie sposoby, żeby się ratować, są najlepsze – tak o doświadczeniu psychozy mówi Katarzyna Szczerbowska, rzeczniczka biura do spraw pilotażu Narodowego Programu Zdrowia Psychicznego i osoba z doświadczeniem kryzysu zdrowia psychicznego.  Z Mateuszem Różańskim rozmawia m.in. o psychiatrii środowiskowej i humanistycznym podejściu do problemów zdrowia psychicznego.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Projekt Performing Justice
Wracamy za kulisy spektaklu Performing Justice, którego premiera odbyła się w Teatrze Nowym w Warszawie. Izabela Sopalska-Rybak, prezeska Fundacji Kulawa Warszawa, opowiada o pomyśle na stworzenie sztuki, dotyczącej sprawiedliwości społecznej, z udziałem młodych osób z niepełnosprawnościami. Opowiada także o roli jaką w całym projekcie odegrała amerykańska grupa artystyczno-performatywna CIPJ (Centre for Imagining and Performing Justice.)
WIĘCEJ..
Łukasz Baruch - Zobaczyć ciemność
Łukasz Baruch klaszcze w ręce. Na ten sygnał starszaki z przedszkola nr 3 w Sosnowcu zamykają oczy. Teraz widzą, to co on. Ciemność. Gdy pyta, kto chce założyć opaskę na oczy, w górze pojawia się las rąk. 
WIĘCEJ..
Irena Wojtanowska - Strażniczka domowego ogniska
Irena jest przede wszystkim matką. Dzieci, dom pachnący obiadem, pełen rozmów i śmiechu, z kotem na kolanach i miłością to było jej marzenie od zawsze i szybko zaczęła je spełniać. W poszukiwaniu szkoły ponadpodstawowej, która sprostałaby wymaganiom uczennicy na wózku elektrycznym, Irena trafiła do ośrodka w Borowej Wsi. Dobrze wspomina szkolne czasy.
WIĘCEJ..
Nasi Partnerzy