Zdrowie i rehabilitacja
2024-09-16

Rybnicki Dzień Otwartego Dialogu

Fundacja Wielogłosu zaprasza na Rybnicki Dzień Otwartego Dialogu. Wydarzenie jest częścią projektu „Spotkajmy się w dialogu” współfinansowanego przez miasto Rybnik. Odbędzie się w domu kultury w Chwałowicach w piątek 27 września, w godz. 16.00-19.00.

W programie film „Crazywise” o różnych podejściach do kryzysu psychotycznego i panel dyskusyjny o zdrowiu psychicznym. Wezmą w nim udział psychiatra, psychoterapeuta, asystent zdrowienia i egzorcysta.

Film

„Crazywise” to amerykański film dokumentalny. Przedstawia historie kilku osób, które doświadczyły poważnego kryzysu psychicznego oraz różnice w podejściu do zaburzeń psychicznych w kulturach zachodnich i pierwotnych. Pokazuje wartość relacji i sieci wsparcia.

Film jest dostępny także dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Zawiera napisy, polskiego lektora i audiodeskrypcję dla osób z dysfunkcją wzroku. Osoby, które będą chciały z niej skorzystać, prosimy o zabranie ze sobą smartfonów i słuchawek.

Audiodeskrypcja będzie dostępna poprzez aplikację AudioMovie. Można zainstalować ją samemu lub pomożemy to zrobić przed pokazem.

Najważniejsze informacje

Data: 27 września, godz. 16.00-19.00.

Adres: Dom kultury w Rybniku-Chwałowicach ul. 1 Maja 91b

Budynek jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami: można do niego wejść z psem asystującym, posiada dostępną toaletę. Najbliższe przystanki autobusowe to Chwałowice Śląska i Chwałowice Kopalnia.

Jeżeli jesteś osobą z niepełnosprawnością i potrzebujesz wsparcia w związku z udziałem w wydarzeniu, napisz do Hanny Pasterny na adres pashan@poczta.onet.pl.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
„Nie gadaj, tylko się zbadaj!” – PZU zachęca do profilaktyki onkologicznej
PZU rusza z kampanią prewencyjną poświęconą profilaktyce onkologicznej, by zachęcić Polaków do zadbania o to co w życiu najważniejsze, czyli o zdrowie swoje i najbliższych. PZU przekaże także kilka tysięcy zaproszeń na Roczny Bilans Zdrowia, czyli stacjonarne konsultacje z lekarzem internistą, odbywające się w wybranych placówkach medycznych PZU Zdrowie. Patronat honorowy nad inicjatywą objęła Minister Zdrowia Izabela Leszczyna oraz Narodowy Instytut Onkologii. 
WIĘCEJ..
Joanna Jurek, szczupła kobieta ubrana w czarną sukienkę.
Od nanocząstek do postbiotyków
Jako nastolatka pracowała z sukcesami nad wykorzystaniem nanotechnologii w optymalizacji leczenia raka. Dziś chce pomagać Polakom w dostosowywaniu nawyków żywieniowych do poprawy zdrowia i zwiększenia witalności na co dzień.
WIĘCEJ..
Prof. Łukasz Okruszek, szczupły młody mężczyzna z białej koszuli i z zarostem.
Samotność przewlekła
Pod hasłem epidemia samotności internet sugeruje alarmistyczne artykuły: „Epidemia samotności zabija”, „najgroźniejsza epidemia współczesności”, „Eksperci biją na alarm”. Ile wspólnego ten fatalizm ma z rzeczywistością – wyjaśnia prof. Łukasz Okruszek, kierownik Pracowni Neuronauki Społecznej Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk.
WIĘCEJ..
Nasi Partnerzy