Zdrowie i rehabilitacja
2024-10-03

Ogólnopolskie Spotkanie Rodzin Dzieci z Wadami Rąk

28.09.2024 w Warszawie odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Rodzin Dzieci z Wadami Rąk pod patronatem Fundacji „W dobrych rękach”. Na spotkanie przyjechało blisko 40 rodzin z całego kraju.

„Nasze dzieci mogą wszystko”

Mottem przewodnim było hasło: „Nasze dzieci mogą wszystko”. Dorośli wysłuchali prelekcji m.in. Aleksandry Szkólskiej, która prowadzi firmę Ginger- Up, a sama jest osobą z niepełnosprawnością.

Doktor Kaja Giżewska- Kacprzak poprowadziła wykład dotyczący znaczenia i nazewnictwa osób z niepełnosprawnością, a także roli chirurga – lekarza w prowadzeniu pacjenta i jego rodziny.

Nie zabrakło wyjątkowych gości Iwety Faron oraz Kingi Dróżdż, które mimo wad rąk należą do kadry narodowej i mogą pochwalić się światowymi sukcesami w dziedzinie sportu.

Dzieci miały możliwość zintegrowania się, spędzenia kreatywnie czasu pod opieką wykwalifikowanych animatorów. Warto dodać, że wydarzenie wsparli wolontariusze- uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Cecylii Plater-Zyberkówny w Warszawie. Wolontariusze wspaniale bawili się, pomagali, integrowali się z dziećmi naszych rodzin.

Wydarzeniu towarzyszyły wystawy i prezentacje firm protetycznych V-Bionic oraz Innova med. Wśród sponsorów znalazła się firma Grycan, która przekazała dla uczestników lody.

 


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Joanna Jurek, szczupła kobieta ubrana w czarną sukienkę.
Od nanocząstek do postbiotyków
Jako nastolatka pracowała z sukcesami nad wykorzystaniem nanotechnologii w optymalizacji leczenia raka. Dziś chce pomagać Polakom w dostosowywaniu nawyków żywieniowych do poprawy zdrowia i zwiększenia witalności na co dzień.
WIĘCEJ..
Wsparcie medycyny
Tegoroczne największe targi technologii CES były przełomowe pod kątem technologii z zakresu zdrowia. Od domowych testów hormonalnych, przez maty oceniające jakość snu i treningu, aż po lustereczko, które powie przecie, w jakim stanie zdrowia jesteś.
WIĘCEJ..
Prof. Łukasz Okruszek, szczupły młody mężczyzna z białej koszuli i z zarostem.
Samotność przewlekła
Pod hasłem epidemia samotności internet sugeruje alarmistyczne artykuły: „Epidemia samotności zabija”, „najgroźniejsza epidemia współczesności”, „Eksperci biją na alarm”. Ile wspólnego ten fatalizm ma z rzeczywistością – wyjaśnia prof. Łukasz Okruszek, kierownik Pracowni Neuronauki Społecznej Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk.
WIĘCEJ..
Nasi Partnerzy