Zdrowie i rehabilitacja
2024-05-06

Od 1 maja działa bezpłatna całodobowa wojskowa infolinia wsparcia psychologicznego

Od 1 maja bezpłatna i ogólnodostępna infolinia wsparcia psychologicznego dla żołnierzy i pracowników Sił Zbrojnych oraz najbliższych członków ich rodzin będzie działać całodobowo. Pomoc psychologiczną można uzyskać pod numerem 800 300 311.
 
Specjalna bezpłatna linia telefoniczna dla żołnierzy Wojska Polskiego, pracowników resortu obrony narodowej oraz ich rodzin została uruchomiona 29 lutego br. W strefie informacji psychologicznej zapewnia ona uzyskanie kompleksowej informacji o sposobach i miejscach otrzymania wsparcia psychologicznego z zakresu problemów rodzinnych, służbowych, agresji i przemocy, utraty, żałoby oraz innych obszarów wartych poruszenia.

Wsparcie psychologiczne

Jak poinformował resort obrony narodowej, od 1 maja strefa informacji psychologicznej zostanie rozbudowana o dodatkową możliwość uzyskania wsparcia psychologicznego poprzez konsultacje za pośrednictwem narzędzi teleinformatycznych.
 
- Tym samym realizowane będą działania ukierunkowane na zwiększenie i utrzymanie bezpieczeństwa zdrowotnego żołnierzy Sił Zbrojnych RP  podkreśla MON.
 
Wojskowy Telefon Wsparcia Psychologicznego dla żołnierzy i pracowników Sił Zbrojnych RP oraz najbliższych członków ich rodzin MON - jako program pilotażowy - ruszył 1 maja i będzie działać całodobowo także w święta i dni wolne od pracy, w trybie bezpłatnej infolinii pod numerem 800 300 311.
 
MON zaznacza, że infolinię stworzono dla osób, które potrzebują rozmowy w bezpiecznej atmosferze - z powodu zmagania się z pogorszoną kondycją psychiczną, obniżonym nastrojem czy trudnością z podejmowaniem życiowych decyzji. 
 
 
 
          
 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Wsparcie medycyny
Tegoroczne największe targi technologii CES były przełomowe pod kątem technologii z zakresu zdrowia. Od domowych testów hormonalnych, przez maty oceniające jakość snu i treningu, aż po lustereczko, które powie przecie, w jakim stanie zdrowia jesteś.
WIĘCEJ..
Joanna Jurek, szczupła kobieta ubrana w czarną sukienkę.
Od nanocząstek do postbiotyków
Jako nastolatka pracowała z sukcesami nad wykorzystaniem nanotechnologii w optymalizacji leczenia raka. Dziś chce pomagać Polakom w dostosowywaniu nawyków żywieniowych do poprawy zdrowia i zwiększenia witalności na co dzień.
WIĘCEJ..
Potrzeby chorych na miastenię zostały dostrzeżone. Od stycznia pacjenci mają faktyczny dostęp do leczenia
Rok 2024 to był przełomowym rokiem dla osób chorujących na miastenię. „W ciągu ośmiu miesięcy otrzymaliśmy dostęp do dwóch nowoczesnych, innowacyjnych leków. Pierwszy z nich pojawiał się na liście leków refundowanych już w kwietniu 2024, ale niestety dostęp do niego był tylko w teorii, na papierze, ze względu na problemy szpitali z rozliczeniem zakupu tego leku. Dlatego interweniowaliśmy w tej sprawie do decydentów i mamy zapewnienie, że od stycznia tego roku sytuacja ulegnie zmianie i pacjenci będą mogli faktycznie, realnie korzystać z tego leczenia. To niezwykle ważne, bo nowe leki są przeznaczone dla osób najciężej chorych i w związku z tym bardzo potrzebujących skutecznego leczenia” – mówi Sylwia Łukomska, współzałożycielka stowarzyszenia „Miastenia Gravis – Face to Face”.
WIĘCEJ..
Nasi Partnerzy