Zdrowie i rehabilitacja
2024-11-05

Dentezja – bezpłatna stomatologia bez barier dla osób z niepełnosprawnością w Warszawie

W ramach Warszawskiego Centrum Opieki Medycznej „KOPERNIK” sp. z.o.o. funkcjonuje poradnia stomatologiczna Dentezja, dedykowana osobom z niepełnosprawnościami. Dentezja, zlokalizowana w samym sercu Warszawy przy ul. Kopernika 43, oferuje bezpłatne usługi stomatologiczne dzieciom, młodzieży i dorosłym w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Wymagany dokument to orzeczenie o niepełnosprawności.
 
Dentezja zapewnia pełen zakres leczenia stomatologicznego, obejmujący profesjonalne czyszczenie i usuwanie kamienia nazębnego, wypełnianie ubytków oraz zabezpieczenie zębów przed próchnicą. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym, co zwiększa komfort pacjentów i pozwala na bezpieczne leczenie nawet w bardziej skomplikowanych przypadkach. Przed przystąpieniem do zabiegu odbywa się konsultacja anestezjologiczna, co gwarantuje pacjentom pełne bezpieczeństwo. 
 
Dentezja to miejsce wyjątkowe, stworzone z myślą o osobach, które mogą potrzebować specjalnego podejścia oraz indywidualnej opieki wynikającej z ograniczeń zdrowotnych. Budynek Warszawskiego Centrum Opieki Medycznej "KOPERNIK" jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością, co ułatwia dostęp do leczenia stomatologicznego.
 
Dzięki wysoko wykwalifikowanemu zespołowi, Dentezja oferuje profesjonalną opiekę w przyjaznym i bezpiecznym środowisku, odpowiadając na szczególne potrzeby wynikające z niepełnosprawności. Poradnia jest otwarta na pacjentów z różnorodnymi potrzebami i dąży do zapewnienia najwyższej jakości leczenia, dbając o komfort i zdrowie każdego pacjenta.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Potrzeby chorych na miastenię zostały dostrzeżone. Od stycznia pacjenci mają faktyczny dostęp do leczenia
Rok 2024 to był przełomowym rokiem dla osób chorujących na miastenię. „W ciągu ośmiu miesięcy otrzymaliśmy dostęp do dwóch nowoczesnych, innowacyjnych leków. Pierwszy z nich pojawiał się na liście leków refundowanych już w kwietniu 2024, ale niestety dostęp do niego był tylko w teorii, na papierze, ze względu na problemy szpitali z rozliczeniem zakupu tego leku. Dlatego interweniowaliśmy w tej sprawie do decydentów i mamy zapewnienie, że od stycznia tego roku sytuacja ulegnie zmianie i pacjenci będą mogli faktycznie, realnie korzystać z tego leczenia. To niezwykle ważne, bo nowe leki są przeznaczone dla osób najciężej chorych i w związku z tym bardzo potrzebujących skutecznego leczenia” – mówi Sylwia Łukomska, współzałożycielka stowarzyszenia „Miastenia Gravis – Face to Face”.
WIĘCEJ..
„Nie gadaj, tylko się zbadaj!” – PZU zachęca do profilaktyki onkologicznej
PZU rusza z kampanią prewencyjną poświęconą profilaktyce onkologicznej, by zachęcić Polaków do zadbania o to co w życiu najważniejsze, czyli o zdrowie swoje i najbliższych. PZU przekaże także kilka tysięcy zaproszeń na Roczny Bilans Zdrowia, czyli stacjonarne konsultacje z lekarzem internistą, odbywające się w wybranych placówkach medycznych PZU Zdrowie. Patronat honorowy nad inicjatywą objęła Minister Zdrowia Izabela Leszczyna oraz Narodowy Instytut Onkologii. 
WIĘCEJ..
Joanna Jurek, szczupła kobieta ubrana w czarną sukienkę.
Od nanocząstek do postbiotyków
Jako nastolatka pracowała z sukcesami nad wykorzystaniem nanotechnologii w optymalizacji leczenia raka. Dziś chce pomagać Polakom w dostosowywaniu nawyków żywieniowych do poprawy zdrowia i zwiększenia witalności na co dzień.
WIĘCEJ..
Nasi Partnerzy