Sport i rekreacja
2024-04-08

Indywidualne Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne było organizatorem Indywidualnych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym w dniach 04-07 kwietnia 2024r. w Zielonej Górze. W imprezie uczestniczyło 220 osób z całej Polski, wśród nich medaliści Igrzysk Paralimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy. Podczas uroczystego otwarcia Mistrzostw Polski uczestników powitał na Ziemi Lubuskiej Marszałek Łukasz Porycki.

Pani Prezes ZSR START w Zielonej Górze Danuty Tarnawska, otrzymała z rąk Członka Zarządu PZTS Sebastiana Jagiełowicza złotą odznakę „Za zasługi dla Polskiego Związku Tenisa Stołowego”.

Zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego zdobyli ogółem 11 medali w tym 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe. Paralimpijczycy Piotr Grudzień i Igor Misztal zdobyli każdy w swojej klasie, złote medale. Dorzucili złoty krążek w grze deblowej. Tomek Jakimczuk w grze mieszanej zdobył złoto, a w singlowej srebrny medal. Magdalena Pawłasek pokazała, że ciężka praca się opłaca i stawała 3 krotnie na podium zdobywając komplet medali: złoty w grze singlowej, srebrny w grze deblowej, a brązowy w grze mieszanej. Miłą niespodziankę sprawił najmłodszy zawodnik Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego 10-letni Tobiasz Główczyk, który zdobył swoje pierwsze medale w Mistrzostwach Polski, rywalizując ze starszymi zawodnikami wywalczył 2 brązowe medale w kategorii Juniorów w singlu oraz w grze deblowej z Hubertem Morusiewiczem. Hubert zanotował na swoim koncie jeszcze jeden medal brązowy w grze singlowej, w silnej klasie 10-tej.

Poza podium uplasowali się pozostali zawodnicy: Tomasz Żental, Piotr Niemiec i Jan Chełmicki, którzy otrzymali podziękowania. Gratulacje dostał również trener Lucjan Błaszczyk.

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjnego kieruje podziękowania do Polskiego Związku Tenisa Stołowego, ZKS Palmiarnia Zielona Góra, WOSiR Drzonków, Wolontariuszy Zespołu Edukacyjnego Nr 4 i Liceum Ogólnokształcącego Nr3 w Zielonej Górze oraz wszystkich uczestnikom za miłą, sportową atmosferę.

 

 

 


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Sport w laboratorium
Bioniczne i mioelektryczne protezy, nanowłókna, kombinezony techniczne. To właśnie takie osiągnięcia inżynierów są najbardziej oczywistym skojarzeniem ze sposobem, w jaki nauka wpływa na rozwój sportu i aktywność fizyczną osób z niepełnosprawnością. Technologia zmieniła poziom sportowej rywalizacji. Lekkie i wytrzymałe wózki skonstruowane pod specyfikę konkretnej dyscypliny wyśrubowały wyniki sportowe, wpłynęły na rozwój dyscyplin uprawianych na siedząco (np. narciarstwo na monoski), a jednocześnie poprawiły jakość wózków aktywnych i rozwój sportu powszechnego.
WIĘCEJ..
Otwarcie igrzysk
Paryż 2024. To zapamiętamy
Oznaczenia, paralimpijskie wskazówki znikają powoli z ulic Paryża. Paralimpijczycy wrócili do swoich krajów. Na paryskich ulicach zagościła codzienność. Co pozostanie w pamięci z tych 11 dni zmagań?
WIĘCEJ..
Plakat z hasłem ZAPISZ SIĘ NA TENIS. Poniżej komiksowy rysunek tenisisty, który serwuje piłkę. Na dole logotypy Fundacji oraz PFRON
Graj w tenisa na piątkę
Nie widzisz przeszkód, by trenować tenis ziemny? To łap rakietę, wskakuj w dresy i sprawdź, czy Cię nie ma na kortach. Ale najpierw wypełnij formularz. Bo właśnie ruszyła rekrutacja do Akademii Tenisa dla Niewidomych i Słabowidzących, w ramach której możesz pobierać bezpłatne lekcje tenisa. W piątej edycji projektu nauczymy Cię na piątkę, z plusem. Chętnych jest bardzo dużo, więc nie zwlekaj z zapisem.
WIĘCEJ..
Nasi Partnerzy