Sport i rekreacja
2024-09-26

4. Orlen Paralympic Run już 6 października!

Niemal tysiąc osób weźmie udział w 4. edycji Orlen Paralympic Run, który odbędzie się 6 października 2024 r. w warszawskim parku Kępa Potocka.
Bezpłatne pakiety startowe tradycyjnie już rozeszły się bardzo szybko.

Orlen Paralympic Run na stałe wpisał się już w warszawski krajobraz sportowych wydarzeń. Ta impreza jest jednak szczególna. To nie tylko bieg, lecz także szczególna idea. Prócz dobrej zabawy ma na celu popularyzowanie wiedzy na temat sportu osób z niepełnosprawnościami oraz dyscyplin paralimpijskich. Poprzez propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia upowszechnia zasady oraz idee paralimpizmu. Łącząc na starcie osoby o różnym poziomie sprawności, pokazuje siłę integracji.

Aktywność fizyczna osób z niepełnosprawnościami

Choć impreza przeznaczona jest dla wszystkich, ma na celu także szerzenie idei aktywności fizycznej wśród osób z niepełnosprawnościami. Dlatego z myślą o dostosowaniu wyzwań do możliwości uczestników, będą oni mogli wziąć udział w marszobiegu integracyjnym na dystansie 1 kilometra, biegu na 5 km lub 5-kilometrowym marszu nordic walking. Organizatorzy są oczywiście otwarci na osoby w różnym wieku i z różnymi rodzajami niepełnosprawności – można startować na wózku, o kulach, o protezie, z przewodnikiem, a także z psem asystującym.

Biec można indywidualnie, a także – co jest tegoroczną nowością – w czteroosobowych drużynach – żeńskich, męskich lub mieszanych. Każdy pobiegnie indywidualnie, a sumaryczny czas będzie stanowił wynik zespołu. W biegu na 5 km prowadzona będzie klasyfikacja, jednak każdy uczestnik Orlen Paralympic Run otrzyma pamiątkowy medal.

Do wspólnej zabawy dołączył w tym roku adidas. Jako partner wydarzenia ufundował gadżety do pakietów startowych oraz nagrody. Rozgrzewkę poprowadzą zaś trenerki adidas Runners Warsaw – Oliwia i Marcelina.


Sponsorem tytularnym wydarzenia jest ORLEN.

Patronat honorowy Burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy Renata Kozłowska.

Partnerami wydarzenia są adidas, Grupa Luxmed, Allianz, natomiast patronatem medialnym bieg objęło Polskie Radio oraz Polsat Sport.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Sport w laboratorium
Bioniczne i mioelektryczne protezy, nanowłókna, kombinezony techniczne. To właśnie takie osiągnięcia inżynierów są najbardziej oczywistym skojarzeniem ze sposobem, w jaki nauka wpływa na rozwój sportu i aktywność fizyczną osób z niepełnosprawnością. Technologia zmieniła poziom sportowej rywalizacji. Lekkie i wytrzymałe wózki skonstruowane pod specyfikę konkretnej dyscypliny wyśrubowały wyniki sportowe, wpłynęły na rozwój dyscyplin uprawianych na siedząco (np. narciarstwo na monoski), a jednocześnie poprawiły jakość wózków aktywnych i rozwój sportu powszechnego.
WIĘCEJ..
Otwarcie igrzysk
Paryż 2024. To zapamiętamy
Oznaczenia, paralimpijskie wskazówki znikają powoli z ulic Paryża. Paralimpijczycy wrócili do swoich krajów. Na paryskich ulicach zagościła codzienność. Co pozostanie w pamięci z tych 11 dni zmagań?
WIĘCEJ..
Plakat z hasłem ZAPISZ SIĘ NA TENIS. Poniżej komiksowy rysunek tenisisty, który serwuje piłkę. Na dole logotypy Fundacji oraz PFRON
Graj w tenisa na piątkę
Nie widzisz przeszkód, by trenować tenis ziemny? To łap rakietę, wskakuj w dresy i sprawdź, czy Cię nie ma na kortach. Ale najpierw wypełnij formularz. Bo właśnie ruszyła rekrutacja do Akademii Tenisa dla Niewidomych i Słabowidzących, w ramach której możesz pobierać bezpłatne lekcje tenisa. W piątej edycji projektu nauczymy Cię na piątkę, z plusem. Chętnych jest bardzo dużo, więc nie zwlekaj z zapisem.
WIĘCEJ..
Nasi Partnerzy