Rynek pracy
2024-11-28

Incluvision: Połączmy się! Wirtualne Targi Pracy – wydarzenie wspierające inkluzywność na rynku pracy

kobieta pracująca na laptopie siedzi przy stole

Fundacja Aktywizacja serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – Incluvision: Połączmy się! I Wirtualne Targi Pracy dla osób z niepełnosprawnościami i biznesu, które odbędzie się już 3 grudnia 2024 roku, w Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami.

Wirtualne Targi Pracy

Wirtualne Targi Pracy to nie tylko platforma spotkań dla kandydatek i kandydatów z niepełnosprawnościami oraz pracodawców, ale także miejsce wymiany doświadczeń, dyskusji i nauki. W ramach wydarzenia odbędą się panel, prelekcje i warsztaty prowadzone przez wybitne ekspertki i ekspertów. Dodatkowo przygotowano specjalne przestrzenie rekrutacyjne, umożliwiające uczestniczkom i uczestnikom bezpośrednią interakcję z przedstawicielkami i przedstawicielami firm.

„Rekrutacja pracowników to złożony i wielowątkowy proces, który – aby był dostępny i sprawiedliwy – wymaga od osób rekrutujących uważności, empatii i intuicji. Dla obu stron, zarówno pracodawcy, jak i kandydata, jest to często czas pełen wyzwań i stresu. W przypadku osób z niepełnosprawnościami dochodzą dodatkowe bariery, które mogą utrudniać udział w procesie.

Wirtualne targi pracy stanowią doskonałe rozwiązanie, eliminując bariery logistyczne i umożliwiając osobom z niepełnosprawnościami nawiązanie kontaktów z potencjalnymi pracodawcami w dogodny sposób. Jako firma wspieramy takie inicjatywy, wierząc, że przestrzeń wirtualna oraz nowoczesne technologie rekrutacyjne mogą realnie przyczyniać się do budowy bardziej inkluzywnego rynku pracy. O tych zagadnieniach oraz innych aspektach zatrudnienia OzN będziemy rozmawiać podczas zbliżającego się wydarzenia” – mówi Katarzyna Trzaska, Senior Marketing Manager w eRecruiter.

Tematy przewodnie wydarzenia

W programie znajdą się m.in.:

Panel I: Technologia na rzecz równości – Czy AI wspiera inkluzywność w miejscu pracy? Eksperci i ekspertki podzielą się praktycznymi przykładami wykorzystania technologii:

  • Katarzyna Cymerman, Dyrektor HR, Microsoft Sp. z o.o.
  • Paweł Brzozowski, Expert Customer Success Manager, eRecruiter
  • Paweł Potakowski, Dyrektor ds. Komunikacji, MIGAM
  • Tomasz Wojakowski, Pełnomocnik Prezesa Zarządu PFRON ds. Dostępności

Panel II: Jak tworzyć otwarte miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnościami? Z prelekcjami wystąpią:

  • Magdalena Pilarska, BNP Paribas Bank Polska
  • Natalia Kwiatkowska, Kancelaria Adwokacka Legalden
  • Łukasz Rękawiecki, Fundacja Aktywizacja
  • Nadia Winiarska, Konfederacja Lewiatan
  • Warsztat dla Pracodawców: Savoir-vivre w komunikacji i współpracy z osobami z niepełnosprawnościami Prowadzenie: Kamil Stachowiak, Fundacja Aktywizacja
  • Dla osób z niepełnosprawnościami:
  • Prelekcja: „Jak ogarnąć stres, gdy stres ogarnia nas?” – Marta Marciniuk (LOTTE Wedel) i Paulina Plewczyńska (mBank S.A.)
  • Prelekcja: „Szukaj szans w trudnościach, a nie trudności w szansach” – Iga Jendrych (IKEA Retail Sp. z o.o.)
  • Warsztat: „Rekrutacja bez tajemnic” – Adam Naruszewicz i Dominika Wójcik (mBank S.A.)

Dlaczego warto wziąć udział w wirtualnych targach pracy?

Dla pracodawców wydarzenie to jest okazją do:

  • budowania różnorodnych zespołów – dzięki możliwości nawiązania kontaktu z potencjalnymi kandydatkami i kandydatami
  • promocji marki jako inkluzywnej i otwartej na zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami
  • udziału w inspirujących panelach i warsztatach, które pomogą zainspirować oraz zaplanować wdrożenie konkretnych rozwiązań wspierających dostępność.

Dla osób z niepełnosprawnościami wydarzenie oferuje:

  • możliwość nawiązania kontaktów z pracodawcami w dedykowanych wirtualnych pokojach rekrutacyjnych
  • udział w warsztatach, które pomogą lepiej zrozumieć proces rekrutacji i wzmocnić swoje kompetencje w tym obszarze.

    Patroni medialni i partnerzy

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:

  • eRecruiter – lider w dziedzinie rozwiązań rekrutacyjnych, wspierający rozwój nowoczesnego rynku pracy
  • NGO.pl – największy portal organizacji pozarządowych w Polsce
  • Niepełnosprawni.pl – źródło informacji i wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami

Rejestracja i szczegóły Rejestracja na wydarzenie jest dostępna pod linkiem: Zarejestruj się teraz. Więcej informacji o Wirtualnych Targach Pracy znajdziesz na stronie: https://targipracy.incluvision.pl/.

Nie przegap okazji, by wspólnie budować bardziej dostępny rynek pracy!


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Sprawnie w marzenia o karierze - warsztaty zawodowe dla uczniów z niepełnosprawnościami zmieniają ich perspektywy
W Polsce młode osoby z niepełnosprawnościami wciąż napotykają na poważne bariery utrudniające wejście na rynek pracy. Brak dostępu do praktycznego doświadczenia zawodowego oraz niska świadomość społeczna na temat ich potencjału prowadzą do marginalizacji. Według najnowszych danych, w II kwartale 2024 roku współczynnik aktywności zawodowej osób z niepełnosprawnościami w wieku produkcyjnym wyniósł 34,8 proc. Dobrze obrazuje to wyzwania, jakie wciąż stoją przed integracją tej grupy na rynku pracy.
WIĘCEJ..
Uprawnienia przy symbolu 05-R
Symbole niepełnosprawności wykorzystywane w polskim systemie orzecznictwa na białym tle.
WIĘCEJ..
kobiety szyją na wielkiej hali
Koniec roku z umiarkowanym optymizmem w polskich firmach: 47 proc. planuje podwyżki, 28 proc. chce otworzyć nowe rekrutacje
Końcówka roku na polskim rynku pracy przynosi niejednoznaczne sygnały. W pierwszej połowie 2025 roku 47 proc. firm planuje podwyżki wynagrodzeń, co stanowi wyraźny spadek w porównaniu do rekordowych 60 proc. z analogicznego okresu poprzedniego roku. Z drugiej strony, zauważalny jest niewielki, lecz pozytywny wzrost w planach zatrudnienia – odsetek firm przewidujących nowe rekrutacje wzrósł rok do roku z 26 proc. do 28 proc. Dla zmian w płacach wyraźnym czynnikiem wpływającym na decyzje firm pozostaje podniesienie płacy minimalnej, choć w porównaniu do poprzedniego roku, firmy rzadziej motywują podwyżki wyłącznie tym czynnikiem – takie wnioski przynosi 50. edycja badania Plany Pracodawców przeprowadzonego przez Instytut Badawczy Randstad we współpracy z GfK.
WIĘCEJ..
Nasi Partnerzy