Rynek pracy
2024-09-05

Gdańsk: Targi Pracy i Możliwości dla Osób z Niepełnosprawnościami - II edycja

Ręka na klawiaturze, fot. sxc.hu

Już wkrótce, w godzinach 11:00 - 14:00, Galeria Metropolia w Gdańsku stanie się miejscem wyjątkowego wydarzenia - drugiej edycji Targów Pracy i Możliwości dla Osób z Niepełnosprawnościami.

Gdańsk, 19 września 2024 r.

Targi te mają na celu wspieranie osób z niepełnosprawnościami w znalezieniu pracy oraz rozwijaniu ich umiejętności zawodowych. Pod honorowym patronatem Prezydent Gdańska  Aleksandry Dulkiewicz, wydarzenie zgromadzi liczne grono wystawców oferujących zatrudnienie, a także ekspertów, którzy udzielą profesjonalnych porad i pomogą w tworzeniu oraz poprawie CV.

Podczas Targów dostępne będą liczne stoiska pracodawców, którzy przygotowali oferty pracy dedykowane osobom z niepełnosprawnościami. Doradcy zawodowi udzielą wsparcia w zakresie poprawy CV oraz porad dotyczących procesu rekrutacyjnego. Ponadto, na miejscu będzie można skorzystać z punktów informacyjnych i edukacyjnych, które dostarczą wiedzy na temat praw i możliwości wsparcia dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami.


Targi odbywają się dzięki zaangażowaniu partnerów, w tym Metropolii, PFRON, Integracji, Gdańskiego Urzędu Pracy oraz ZUS.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: niepelnosprawni.pl, trojmiasto.pl, gdansk.pl, TVP3 Gdańsk, Radio Gdańsk oraz ngo.pl.

 


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Sprawnie w marzenia o karierze - warsztaty zawodowe dla uczniów z niepełnosprawnościami zmieniają ich perspektywy
W Polsce młode osoby z niepełnosprawnościami wciąż napotykają na poważne bariery utrudniające wejście na rynek pracy. Brak dostępu do praktycznego doświadczenia zawodowego oraz niska świadomość społeczna na temat ich potencjału prowadzą do marginalizacji. Według najnowszych danych, w II kwartale 2024 roku współczynnik aktywności zawodowej osób z niepełnosprawnościami w wieku produkcyjnym wyniósł 34,8 proc. Dobrze obrazuje to wyzwania, jakie wciąż stoją przed integracją tej grupy na rynku pracy.
WIĘCEJ..
zdjęcie poglądowe
Warszawa: Projekt „Równe szanse na rynku pracy”
Warszawa rozpoczyna pilotażowy program, którego celem jest wzmacnianie równych szans na rynku pracy i wsparcie osób, które doświadczają trudności w kontynuacji swojej ścieżki zawodowej. Program jest stworzony we współpracy z Urzędem Pracy i partnerami biznesowymi, tym razem skierowany do osób w wieku 50+.
WIĘCEJ..
kobiety szyją na wielkiej hali
Koniec roku z umiarkowanym optymizmem w polskich firmach: 47 proc. planuje podwyżki, 28 proc. chce otworzyć nowe rekrutacje
Końcówka roku na polskim rynku pracy przynosi niejednoznaczne sygnały. W pierwszej połowie 2025 roku 47 proc. firm planuje podwyżki wynagrodzeń, co stanowi wyraźny spadek w porównaniu do rekordowych 60 proc. z analogicznego okresu poprzedniego roku. Z drugiej strony, zauważalny jest niewielki, lecz pozytywny wzrost w planach zatrudnienia – odsetek firm przewidujących nowe rekrutacje wzrósł rok do roku z 26 proc. do 28 proc. Dla zmian w płacach wyraźnym czynnikiem wpływającym na decyzje firm pozostaje podniesienie płacy minimalnej, choć w porównaniu do poprzedniego roku, firmy rzadziej motywują podwyżki wyłącznie tym czynnikiem – takie wnioski przynosi 50. edycja badania Plany Pracodawców przeprowadzonego przez Instytut Badawczy Randstad we współpracy z GfK.
WIĘCEJ..
Nasi Partnerzy