Rynek pracy
2024-01-24

Aktywnie szukaj pracy z Centrum Integracja Warszawa

Zapraszamy do projektów aktywizacji zawodowej i pośrednictwa pracy

Jeśli szukasz pracy, możesz zgłosić się do warszawskiego Centrum Integracja, spełniając następujące warunki:

  • posiadasz aktualne orzeczenie o niepełnosprawności,
  • nie pracujesz lub jesteś w okresie wypowiedzenia,
  • mieszkasz w Warszawie lub na terenie województwa mazowieckiego,
  • masz skończone 18 lat i nie przekroczyłeś wieku trwania aktywności zawodowej.

W ramach projektu oferujemy:

  • wsparcie w przygotowaniu do zatrudnienia
  • doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy
  • wsparcie psychologiczne oraz  prawne

Nasi specjaliści służą pomocą w aktywizacji zawodowej na otwartym rynku pracy oraz wsparciu w utrzymaniu zatrudnienia.

Oferujemy grupowe warsztaty aktywizacji zawodowej oraz spotkania aktywnego poszukiwania pracy. Do dyspozycji uczestników projektu będą także bezpłatne porady prawnika i psychologa.

Skontaktuj się mailowo: joanna.mazanska@integracja.org, lukasz.bednarski@integracja.org lub telefonicznie 570 066 806, 505 603 014.

Uzyskaj potrzebne Ci wsparcie!

Wsparcie udzielane jest w ramach projektów współfinansowanych ze środków PFRON oraz Miasta Stołcznego Warszawy.


Projekt „Aktywnie zdobywam pracę!” współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Termin realizacji projektu: 01.04.2022 – 31.03.2025
 

Projekt „Niepełnosprawni – Sprawni w pracy II” współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Termin realizacji projektu: 01.04.2024 – 31.03.2027

 

 

 

 

 


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Sprawnie w marzenia o karierze - warsztaty zawodowe dla uczniów z niepełnosprawnościami zmieniają ich perspektywy
W Polsce młode osoby z niepełnosprawnościami wciąż napotykają na poważne bariery utrudniające wejście na rynek pracy. Brak dostępu do praktycznego doświadczenia zawodowego oraz niska świadomość społeczna na temat ich potencjału prowadzą do marginalizacji. Według najnowszych danych, w II kwartale 2024 roku współczynnik aktywności zawodowej osób z niepełnosprawnościami w wieku produkcyjnym wyniósł 34,8 proc. Dobrze obrazuje to wyzwania, jakie wciąż stoją przed integracją tej grupy na rynku pracy.
WIĘCEJ..
kobiety szyją na wielkiej hali
Koniec roku z umiarkowanym optymizmem w polskich firmach: 47 proc. planuje podwyżki, 28 proc. chce otworzyć nowe rekrutacje
Końcówka roku na polskim rynku pracy przynosi niejednoznaczne sygnały. W pierwszej połowie 2025 roku 47 proc. firm planuje podwyżki wynagrodzeń, co stanowi wyraźny spadek w porównaniu do rekordowych 60 proc. z analogicznego okresu poprzedniego roku. Z drugiej strony, zauważalny jest niewielki, lecz pozytywny wzrost w planach zatrudnienia – odsetek firm przewidujących nowe rekrutacje wzrósł rok do roku z 26 proc. do 28 proc. Dla zmian w płacach wyraźnym czynnikiem wpływającym na decyzje firm pozostaje podniesienie płacy minimalnej, choć w porównaniu do poprzedniego roku, firmy rzadziej motywują podwyżki wyłącznie tym czynnikiem – takie wnioski przynosi 50. edycja badania Plany Pracodawców przeprowadzonego przez Instytut Badawczy Randstad we współpracy z GfK.
WIĘCEJ..
zdjęcie poglądowe
Warszawa: Projekt „Równe szanse na rynku pracy”
Warszawa rozpoczyna pilotażowy program, którego celem jest wzmacnianie równych szans na rynku pracy i wsparcie osób, które doświadczają trudności w kontynuacji swojej ścieżki zawodowej. Program jest stworzony we współpracy z Urzędem Pracy i partnerami biznesowymi, tym razem skierowany do osób w wieku 50+.
WIĘCEJ..
Nasi Partnerzy