Informacje
2024-11-26

Zaproszenie na finisaż wystawy i spotkanie autorskie

Na zdjęciu znajduje się 187 okładek magazynu Integracja złożonych w mozaikę

O czym i dlaczego pisze mnich benedyktyński przez 30 lat do magazynu dla osób z niepełnosprawnością? Jaką drogę przeszedł od ukończenia z wyróżnieniem Akademii Muzycznej w Warszawie przez Opactwo Tynieckie do Anzeleum w Rzymie? Co zmienił w jego życiu Piotr Pawłowski (1966-2018), odkąd poznali się w 1988 r. jako studenci? Opowie o tym o. Bernard Sawicki OSB podczas spotkania autorskiego promującego jego Szkice medytacyjne, opublikowane w październiku przez Wydawnictwo Tynieckie.

Finisaż

Zapraszamy 28 listopada, w czwartek, o 17.00 do Międzypokoleniowej Klubokawiarni Domu Kultury Śródmieście, przy ul. Anielewicza 3/5 w Warszawie.

Tego dnia odbędzie się finisaż wystawy „30 lat INTEGRACJI”, pod Honorowym Patronatem Prezydenta miasta stołecznego Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Podczas spotkania autorskiego z o. Bernardem Sawickim z Opactwa Tynieckiego usłyszymy jego szkice w interpretacji aktorki Justyny Zbiróg-Dąbrowskiej, a Autora – w minirecitalu utworów muzyki poważnej. Spotkanie poprowadzą była i obecna wydawczynie „Integracji”, redaktorki Zoja Żak i Agnieszka Sprycha. Autor będzie podpisywał swoje książki, których kilkanaście będzie można... wylosować. Zachęcamy oczywiście do skorzystania z oferty Wydawnictwa Tynieckiego: Szkice medytacyjne.


O. Bernard Sawicki OSB jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, magistrem sztuki w dziedzinie teorii muzyki i w klasie fortepianu, teologiem, pisarzem, działaczem ekumenicznym, a także wykładowcą w Anzeleum w Rzymie.

Wydawcą „Integracji” jest działająca nieprzerwanie od 1994 roku ogólnopolska organizacja pozarządowa Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji (OPP), którą założył i prowadził pierwszy prezes Piotr Pawłowski (1966-2018), poruszający się od 16. roku życia na wózku elektrycznym po niefortunnym skoku do wody. Po śmierci charyzmatycznego lidera stery organizacji i pisma przejęła Ewa Pawłowska, żona Piotra, wieloletnia członkini zarządu.

Organizacja prowadzi trzy Centra Integracja: w Warszawie, Gdyni i Zielonej Górze. Jest też wydawcą magazynu „Integracja” i portalu Niepelnosprawni.pl.

Jej dział ekspercki INTEGRACJA LAB zajmuje się szeroko rozumianą dostępnością miejsc, przestrzeni, usług i produktów, badaniami i szkoleniami, przeprowadza audyty i przyznaje certyfikaty dostępności, a od dwóch lat organizuje Forum Dostępności w Poznaniu.


30 lat temu ukazał się 1. numer magazynu „Integracja”. Od niego wszystko się zaczęło i szczęśliwie trwa... Aktualne wydanie magazynu ma numer 187. Na wystawie „30 lat INTEGRACJI” pokazujemy początki i historię organizacji, unikatowe pamiątki z archiwów prywatnych i redakcyjnych: grafiki, gadżety, zaproszenia, foldery, spoty kampanii społecznych, wydawnictwa..., które od zawsze były oryginalne, staranne, wyjątkowe i stylowe, a także nagradzane. To doskonała okazja do wspomnień o ludziach i ich inicjatywach. O wydarzeniach, które mają swój dalszy ciąg i na które czekają odbiorcy: czytelnicy, beneficjenci, widzowie i goście. Integracja nadal organizuje kolejne edycje konkursów (m.in. „Człowiek bez barier” i „Lider Dostępności”) i wielkie wydarzenia dla środowiska (Wielką Galę Integracji) – niezmiennie inspirujące i motywujące. Realizuje też nowe projekty, jak np. Forum Dostępności na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i działa w ramach Koalicji „Przewijamy Polskę” na rzecz tzw. komfortek.

Dla gości finisażu przygotowaliśmy unikatowe publikacje Integracji z całej jej historii. Więcej o organizacji na www.integracja.org i na portalu Niepelnosprawni.pl.

 


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Wiceminister Krasoń: osoby z rzadkimi chorobami genetycznymi będą miały stałe orzeczenia
Osoby z diagnozami genetycznych chorób rzadkich oraz z Zespołem Downa nie będą musiały co kilka lat potwierdzać orzeczenia o niepełnosprawności.
WIĘCEJ..
Widok z góry na budynek Eko Farmy.
Powstaną nowe mieszkania treningowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Pod Siedlcami powstanie Eko Farma
WIĘCEJ..
Na zdjęciu widoczne są dwie ręce. Wyglada to tak, jak gdyby ktoś pomagał drugiej osobie wstać, podając jej dłoń.
Chcesz poprzeć powstanie ustawy o mieszkalnictwie wspomaganym? Weź udział w ankiecie
Co będzie z moim dzieckiem, gdy umrę – to pytanie od lat zadają sobie opiekunowie osób z niepełnosprawnością.  rozwiązaniem dla tej grupy może być systemowe mieszkalnictwo wspomagane.  Jeśli chcesz wesprzeć działania na rzecz wprowadzenia tego rozwiązania, możesz wziąć udział w ankiecie.
WIĘCEJ..
Nasi Partnerzy