Informacje
2024-08-01

Rusza 22. edycja konkursu „Człowiek bez barier”

Plakat. Po prawej stronie znajduje się zdjęcie statuetki za Konkurs Człowiek bez Barier. Po prawej znajduje się napis: człowiek bez Barier. Zamiast litery

Już dziś rusza nabór do 22. edycji konkursu Człowiek bez barier! Rozpoczynamy poszukiwania inspirujących osób z niepełnosprawnościami, które każdego dnia przezwyciężają swoje ograniczenia, słabości i społeczne stereotypy, by osiągnąć sukces, spełniać marzenia i pomagać innym.

O konkursie

Konkurs „Człowiek bez barier” jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji od 2003 r. wyłącznie dla osób z niepełnosprawnością. W dotychczasowych 21. edycjach nagrodzono prawie 120 osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Bohaterami naszego konkursu są niezwykli ludzie, których aktywność oraz osiągnięcia społeczne i zawodowe są dla innych osób wzorem i inspiracją – artyści, sportowcy, społecznicy, naukowcy, przedsiębiorcy, politycy, działacze na rzecz środowisk osób z niepełnosprawnościami. Niezależnie od rodzaju niepełnosprawności łączy je aktywna postawa życiowa – są przedsiębiorcze, biorą los w swoje ręce, dążą do spełniania marzeń, aktywnie pomagają innym. 

Jeżeli znacie taką osobę lub sami nią jesteście – zgłoście swoją kandydaturę do tegorocznej edycji!  Na zgłoszenia do konkursu czekamy do 20 września 2024 roku!

Laureatem tytułu „Człowiek bez barier” w 2023 roku został Przemysław Wieczorek  – kilkakrotny wicemistrz świata oraz Europy w para taekwondo, wychowawca w świetlicy socjoterapeutycznej, chrześcijański raper.

Tytuł „Młody człowiek bez barier” otrzymała Wanessa Bąkowska – utalentowana 14 latka z zespołem Downa, która w swoim dorobku ma ponad 220 obrazów i ponad 16 wystaw.

W tegorocznej edycji konkursu wybrany zostanie nie tylko „Człowiek bez barier”. Kapituła konkursu przyzna także dwa równorzędne Wyróżnienia, tytuł „Młody człowiek bez barier” osobie w wieku 14 – 20 lat oraz po raz pierwszy w historii konkursu - tytuł „Senior bez barier” osobie w wieku 65+. Czytelnicy magazynu Integracja i portalu niepełnosprawni.pl przyznają też w głosowaniach internetowych swoje nagrody – Osobowość Internetowa oraz Nagrodę Publiczności.

Laureatów poznamy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Zamku Królewskim w Warszawie 3 grudnia 2024 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. 

Jak zgłosić Kandydata/tkę do konkursu?

Kandydata/tkę do Konkursu „Człowiek bez barier 2024” może zgłosić każdy, przesyłając zgłoszenie w wersji elektronicznej mailem na adres: czlowiekbb@integracja.org  (umieszczając w temacie: „Konkurs Człowiek bez barier 2024”) lub przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie konkursu Człowiek bez Barier. Lub tradycyjnie pocztą na adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, ul. Andersa 13 00-159 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Człowiek bez barier 2024”. 

Termin naboru zgłoszeń upływa 20 września 2024 roku.

Wszystkie informacje o Konkursie Człowiek bez barier dostępne są na stronie konkursu.

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod adresem: czlowiekbb@integracja.org  lub przez formularz kontaktowy na stronie Konkursu Człowiek bez Barier.


Patronat honorowy Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. 
 
Projekt współfinansowany przez: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Partner strategiczny: PKP Intercity
Partnerzy: Fundacja PKO BP, Fundacja LOTTO, Polskie Porty Lotnicze S.A., Orange Polska, Polpharma, Coloplast
Patronat medialny: TVP 2, Program 1 Polskiego Radia, portal Niepelnosprawni.pl 

 

Loga partnerów i patronów konkursu Człowiek bez barier 2024 Patronat honorowy Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.   Projekt współfinansowany przez: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Partner strategiczny: PKP Intercity Partnerzy: Fundacja PKO BP, Fundacja LOTTO, Polskie Porty Lotnicze S.A., Orange Polska, Polpharma, Coloplast Patronat medialny: TVP 2, Program 1 Polskiego Radia, portal Niepelnosprawni.pl

 


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Na zdjęciu widoczne są dwie ręce. Wyglada to tak, jak gdyby ktoś pomagał drugiej osobie wstać, podając jej dłoń.
Chcesz poprzeć powstanie ustawy o mieszkalnictwie wspomaganym? Weź udział w ankiecie
Co będzie z moim dzieckiem, gdy umrę – to pytanie od lat zadają sobie opiekunowie osób z niepełnosprawnością.  rozwiązaniem dla tej grupy może być systemowe mieszkalnictwo wspomagane.  Jeśli chcesz wesprzeć działania na rzecz wprowadzenia tego rozwiązania, możesz wziąć udział w ankiecie.
WIĘCEJ..
Zdjęcie poglądowe. Dwie osoby widziane od tyłu. Jedna z nich jest na wózku.
ZUS: w maju rusza wypłata dodatku dopełniającego do renty socjalnej
Od maja osoby uprawnione do renty socjalnej, które są całkowicie niezdolne dopracy oraz do samodzielnej egzystencji będą otrzymywać dodatek dopełniający do swojego świadczenia. ZUS wypłaci go wraz z rentą, z wyrównaniem od stycznia.
WIĘCEJ..
Widok z góry na budynek Eko Farmy.
Powstaną nowe mieszkania treningowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Pod Siedlcami powstanie Eko Farma
WIĘCEJ..
Nasi Partnerzy