Informacje
2024-09-11

Odeszła pierwsza wolontariuszka Integracji, Maria Szymańska

Zdęcie przedstawia pracowników Integracji podczas pierwszej rocznicy istnienia Fundacji

Maria Szymańska była związana z nami od pierwszych numerów przy kolportowaniu „Integracji”. Razem z Mężem Władysławem i Rodzicami Piotra Pawłowskiego, Haliną i Maciejem Pawłowskimi, pomagała przy składaniu pisma, które przychodziło z drukarni w częściach, i trzeba było parę kartonów druków ręcznie poskładać w całość. Potem następowało adresowanie kopert, naklejanie znaczków i przygotowanie do wysyłki zamówionych egzemplarzy. Pionierskie czasy!

Pani Maria, gdy tylko usłyszała o powstawaniu wyjątkowego pisma, od razu zadeklarowała swoją pomoc i pracowała z nami tak długo, jak to było konieczne. Nie liczyła swojego czasu i robiła to całkowicie bezinteresownie, z pełnym zaangażowaniem.

Kiedy już redakcja „stanęła na nogi”, to nadal interesowała się życiem magazynu, pytając często, czy może w czymś pomóc? Do swoich ostatnich dni czytała nasze pismo, bardzo ciepło o nim mówiła, cieszyła się jego rozwojem.

Najbardziej dumna była z tego, że „Integracja” z szaroburej broszury przemieniła się w ogólnopolski, profesjonalnie wydawany magazyn, który niesie nadzieję i jest inspiracją do życiowej przemiany. „Wreszcie nie trzeba jej ręcznie składać” - mawiała w żartach.

Kochana Marysiu, Twoje istnienie to kawałek naszej 30-letniej historii. Za to wszystko, co podarowałaś Integracji, z całego serca dziękujemy.

Mężowi, Dzieciom i całej Rodzinie Pani Marii składamy wyrazy współczucia. Cześć Jej pamięci!

Wdzięczna Ewa Pawłowska, redaktor naczelna magazynu „Integracja”, wraz z Zespołem.

Pani Maria (w środku) podczas spotkania z innymi wolontariuszami z okazji 1. rocznicy Integracji

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Zdjęcie z protestu. Transparent z napisem: Polski Język Migowym językiem urzędowym
Protest Głuchych w Warszawie: za 215 zł nie da się żyć
W piątek (04.04.) ulicami Warszawy przeszedł Protest Głuchych. Zebrali się na nim Głusi z całej Polski i wspólnie bili w bębny, krzyczeli, dęli w gwizdki, a nawet uderzali łyżkami w garnki. „Nie damy się uciszyć” – migali.  Ostatni tego typu protest odbył się w Polsce w 2013 roku, czyli aż 12 lat temu.
WIĘCEJ..
Na zdjęciu widoczne są dwie ręce. Wyglada to tak, jak gdyby ktoś pomagał drugiej osobie wstać, podając jej dłoń.
Chcesz poprzeć powstanie ustawy o mieszkalnictwie wspomaganym? Weź udział w ankiecie
Co będzie z moim dzieckiem, gdy umrę – to pytanie od lat zadają sobie opiekunowie osób z niepełnosprawnością.  rozwiązaniem dla tej grupy może być systemowe mieszkalnictwo wspomagane.  Jeśli chcesz wesprzeć działania na rzecz wprowadzenia tego rozwiązania, możesz wziąć udział w ankiecie.
WIĘCEJ..
Zdjęcie poglądowe. Dwie osoby widziane od tyłu. Jedna z nich jest na wózku.
ZUS: w maju rusza wypłata dodatku dopełniającego do renty socjalnej
Od maja osoby uprawnione do renty socjalnej, które są całkowicie niezdolne dopracy oraz do samodzielnej egzystencji będą otrzymywać dodatek dopełniający do swojego świadczenia. ZUS wypłaci go wraz z rentą, z wyrównaniem od stycznia.
WIĘCEJ..
Nasi Partnerzy