Informacje
2024-05-14

Nowy Dwór Mazowiecki: grupa wsparcia dla rodziców i/lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami

zdjęcie poglądowe

Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzi grupę wsparcia dla rodziców i/lub osób z niepełnosprawnościami z powiatu nowodworskiego. W ramach grupy wsparcia odbywa się 10 spotkań. 

Na spotkaniach rodzice i/lub opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą skorzystać z odpowiedniego poradnictwa i wsparcia, tak by z odpowiednią cierpliwością i zaangażowaniem pokonywali trudności i problemy z którymi się zmagają wychowując i/lub zajmując się na co dzień osobą z niepełnosprawnością.

W ramach grupy wsparcia rodzice i/lub opiekunowie mogą skorzystać z indywidualnego poradnictwa psychologicznego, psychotraumatologicznego, pedagogicznego oraz wspólnie dokonać wymiany doświadczeń i wiedzy, a także pozwolić sobie na konfrontację z trudnościami spotykanymi na co dzień.

Jednocześnie zapewniona zostaje opieka dla osób z niepełnosprawnościami, tak by ich rodzice lub opiekunowie mogli w sposób swobodny wziąć udział w zajęciach grupy wsparcia.

Spotkania grupy wsparcia a także miejsce opieki nad osobami z niepełnosprawnościami to pomieszczenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Dworze Mazowieckim w godzinach, w których to ŚDS nie pełni swoich funkcji.

Najważniejsze informacje

Spotkania grupy wsparcia odbywają się od kwietnia do końca czerwca br. w każdy wtorek w godz. 16.00-18.00

Adres: budynek Środowiskowego Domu Samopomocy - ul. Chemików 6 Nowy Dwór Mazowiecki

 


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Zdjęcie z protestu. Transparent z napisem: Polski Język Migowym językiem urzędowym
Protest Głuchych w Warszawie: za 215 zł nie da się żyć
W piątek (04.04.) ulicami Warszawy przeszedł Protest Głuchych. Zebrali się na nim Głusi z całej Polski i wspólnie bili w bębny, krzyczeli, dęli w gwizdki, a nawet uderzali łyżkami w garnki. „Nie damy się uciszyć” – migali.  Ostatni tego typu protest odbył się w Polsce w 2013 roku, czyli aż 12 lat temu.
WIĘCEJ..
Na zdjęciu widoczne są dwie ręce. Wyglada to tak, jak gdyby ktoś pomagał drugiej osobie wstać, podając jej dłoń.
Chcesz poprzeć powstanie ustawy o mieszkalnictwie wspomaganym? Weź udział w ankiecie
Co będzie z moim dzieckiem, gdy umrę – to pytanie od lat zadają sobie opiekunowie osób z niepełnosprawnością.  rozwiązaniem dla tej grupy może być systemowe mieszkalnictwo wspomagane.  Jeśli chcesz wesprzeć działania na rzecz wprowadzenia tego rozwiązania, możesz wziąć udział w ankiecie.
WIĘCEJ..
Wiceminister Krasoń: osoby z rzadkimi chorobami genetycznymi będą miały stałe orzeczenia
Osoby z diagnozami genetycznych chorób rzadkich oraz z Zespołem Downa nie będą musiały co kilka lat potwierdzać orzeczenia o niepełnosprawności.
WIĘCEJ..
Nasi Partnerzy