Dostępność
2024-08-26

Targi Innowacje w Dostępności po raz drugi we Wrocławiu

29 sierpnia we Wrocławiu odbędzie się II edycja Targów Innowacje w Dostępności. To wydarzenie jest skierowane do osób z niepełnosprawnościami, osób starszych, ze specjalnymi potrzebami oraz tych, którzy na co dzień je wspierają. Dedykowane jest także NGO, przedsiębiorstwom, środowisku akademickiemu i innym organizacjom związanym z tematyką dostępności.

W trakcie targów będzie można zapoznać się z różnego typu rozwiązaniami wspierającymi dostępność w życiu codziennym. Będą one okazją do obejrzenia  sprzętów wspierających osoby z dysfunkcjami wzorku, słuchu i ruchu. Będzie można zobaczyć rozwiązania w kategoriach m.in. architektonicznej, cyfrowej, komunikacyjno-informacyjnej, edukacyjnej, środowiska pracy oraz finansowej.

- Targi to też szansa na nawiązanie relacji biznesowych i określenie praktycznego zapotrzebowania na innowacje dla producentów i środowiska akademickiego w kategoriach dostępności. Po pierwszej edycji targów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, rozszerzyliśmy strefy wystawiennicze. W tym roku będzie ich aż cztery. „Dla każdego coś potrzebnego” to hasło tej edycji ponieważ różnorodność w dostępności jest potrzebna nam wszystkim. Przyjdź i sprawdź, z jakich rozwiązań możesz skorzystać! – dodaje Małgorzata Dynowska, Pełnomocnik Zarządu WPT ds. Integracji.

Gdzie i kiedy?

Organizatorem targów jest Wrocławski Park Technologiczny, który od lat, m.in. poprzez utworzenie Integracyjnego Inkubatora Przedsiębiorczości SKRZYNIA, wspiera tworzenie świata bez barier.

Targi odbędą się 29.08.2024 r. w siedzibie WPT – przy ul. Duńskiej 9 we Wrocławiu (budynek DELTA). Uroczyste rozpoczęcie targów zaplanowane jest na 10:00 a rejestracja rozpoczyna się o 9:30. Wydarzenie potrwa do 14:00.

Udział jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja na stronie internetowej WPT.

 

 


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Scena Dobry Wzór 2024 i tłum ludzi.
Dobry Wzór 2024: znamy laureatów konkursu
Instytut Wzornictwa Przemysłowego już po raz 31. wybrał najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Jurorzy oceniali produkty zgłoszone w 23 kategoriach i podkategoriach. Łącznie jury konkursu przyznało 19 nagród, które trafiły do zdobywców godła Dobry Wzór oraz do laureatów nagród specjalnych.
WIĘCEJ..
Od zawsze było to miejsce zmiany
Historia komfortki w Wielkiej Brytanii jest długa, skomplikowana i wielowątkowa. Traktuje o połączonych siłach wobec słusznej sprawy. Mówi o pasji, ciężkiej pracy i determinacji. Trudno opowiedzieć ją bez szeregu nazwisk, nazw, organizacji i dat. Jeszcze trudniej ułożyć chronologicznie. Wiele działo się tu równolegle, niezależnie, czasem nawet bez wiedzy wszystkich zainteresowanych stron, a jednak zakończyło się sukcesem.
WIĘCEJ..
Zdjęcie z protestu. Transparent z napisem: Polski Język Migowym językiem urzędowym
Protest Głuchych w Warszawie: za 215 zł nie da się żyć
W piątek (04.04.) ulicami Warszawy przeszedł Protest Głuchych. Zebrali się na nim Głusi z całej Polski i wspólnie bili w bębny, krzyczeli, dęli w gwizdki, a nawet uderzali łyżkami w garnki. „Nie damy się uciszyć” – migali.  Ostatni tego typu protest odbył się w Polsce w 2013 roku, czyli aż 12 lat temu.
WIĘCEJ..
Nasi Partnerzy