Dostępność
2024-07-10

Laur Dostępności - przedłużamy nabór zgłoszeń

Plakat. Po lewej stronie widnieje napis Konkurs na najlepszą modernizację likwidującą bariery architektoniczne. Po prawej umieszczony jest wizerunek starszej kobiety z siwymi włosami, która szeroko się uśmiecha. Stoi przy wejściu do windy. na dole plakatu napisano: od lewej strony - Nabór zgłoszeń trwa do 22 lipca! Od prawej umieszczono symbol Lauru Dostępności czyli napis Laur Dostępności obok schematycznie narysowanego liścia. U gury umieszczono pasek na którym napisano nazwy instytucji, które organizują Laur Dostępności. Do lewej, kolejno, jest Integracja, Dostępność Plus. Fundusz Dostępności, Bank BGK.

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Bank Gospodarstwa Krajowego przedłużają nabór zgłoszeń do II edycji Konkursu Laur Dostępności 2024 do 31 lipca. Jest to konkurs dla najlepszych inwestycji likwidujących bariery, które zostały zrealizowane z programu Fundusz Dostępności – Dostępność Plus.
Udział w konkursie jest bezpłatny.

Bariery architektoniczne stanowią dla wielu osób znaczące utrudnienie w codziennym funkcjonowaniu. Najlepiej wiedzą o tym osoby z niepełnosprawnością, seniorzy czy rodziny z małymi dziećmi. Laur Dostępności ma na celu wyróżnienie najlepszych, najciekawszych rozwiązań, za sprawą których wspólna przestrzeń stała się bezpieczna, przyjazna i dostępna. Konkurs wskazuje również dobre praktyki i pokazuje możliwości, które należy wykorzystywać by modernizując istniejące budynki zadbać o wszystkich użytkowników.

Konkurs skierowany jest do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, Towarzystw Budownictwa Społecznego, instytucji publicznych oraz wszystkich podmiotów, które od października 2019 roku skorzystały z finansowania i zrealizowały inwestycje z programu Fundusz Dostępności – Dostępność Plus, w celu zwiększenia dostępności istniejących budynków.

Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach – Obiekt mieszkalny oraz Obiekt użyteczności publicznej i usług lokalnych.

W każdej z kategorii Laureat otrzyma nagrodę finansową w wysokości 10 000 zł, którą będzie mógł przeznaczyć na dalszą poprawę dostępności, uatrakcyjnienie obiektu i jego otoczenia lub inne działania sprzyjające integracji mieszkańców.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Wielkiej Gali Integracji 16 listopada 2024 r. organizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Nabór zgłoszeń do konkursu trwa do 31 lipca 2024 r.

Regulamin Konkursu oraz Formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej Lauru Dostępności.


Patronat Honorowy Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego oraz Stowarzyszenia Architektów RP
Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji
Współorganizator: Bank Gospodarstwa Krajowego
Patronat medialny: Architektura&Biznes, Builder, portal Niepelnosprawni.pl


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Scena Dobry Wzór 2024 i tłum ludzi.
Dobry Wzór 2024: znamy laureatów konkursu
Instytut Wzornictwa Przemysłowego już po raz 31. wybrał najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Jurorzy oceniali produkty zgłoszone w 23 kategoriach i podkategoriach. Łącznie jury konkursu przyznało 19 nagród, które trafiły do zdobywców godła Dobry Wzór oraz do laureatów nagród specjalnych.
WIĘCEJ..
Od zawsze było to miejsce zmiany
Historia komfortki w Wielkiej Brytanii jest długa, skomplikowana i wielowątkowa. Traktuje o połączonych siłach wobec słusznej sprawy. Mówi o pasji, ciężkiej pracy i determinacji. Trudno opowiedzieć ją bez szeregu nazwisk, nazw, organizacji i dat. Jeszcze trudniej ułożyć chronologicznie. Wiele działo się tu równolegle, niezależnie, czasem nawet bez wiedzy wszystkich zainteresowanych stron, a jednak zakończyło się sukcesem.
WIĘCEJ..
Zdjęcie z protestu. Transparent z napisem: Polski Język Migowym językiem urzędowym
Protest Głuchych w Warszawie: za 215 zł nie da się żyć
W piątek (04.04.) ulicami Warszawy przeszedł Protest Głuchych. Zebrali się na nim Głusi z całej Polski i wspólnie bili w bębny, krzyczeli, dęli w gwizdki, a nawet uderzali łyżkami w garnki. „Nie damy się uciszyć” – migali.  Ostatni tego typu protest odbył się w Polsce w 2013 roku, czyli aż 12 lat temu.
WIĘCEJ..
Nasi Partnerzy